1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sorumsuzluk Hastalığı

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve arz-ı hal tarafından 15 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    Sorumluluk sahibi olmak kişinin davranışı hakkında cevap vermesi anlamına gelen geleneksel bir değerdir Eğer soru sormak gerekirse yada bir şeyler ters giderse, sorumluluk sahibi kişinin üstlenmesi beklenir "henüz bitmedi" ve "henüz bitiremedim" ifadeleri arasında önemli bir fark varYaptıklarınız ve yapamadıkarınız için sorumluluğu üstlenmeniz karakterli olmanın en önemli işaretidir

Sorumsuz insanlar bahaneler arasında dolanır, başkalarını ve içinde bulundukları şartları suçlarlar, çok az iş üretir, işlerin yürümesini engeller, anlamamış görünür ve yardıma muhtaç insanı oynarlarKapılarının, bilgisayarlarının, dosyaların ve başka insanların arkasına saklanarak bilmiyormuş gibi davranırlar "Bilmiyordum, "Orda değildim," "Zamanım yok," "Benim işim değil ," Napalım ben böyle bir insanım," "Kimse bana söylemedi," "Kimseye zararım yok," ve "Ben sadece emirleri yerine getiriyorum" gibi laflar sarfederler Sorumsuz insanlar hareket etmekte çok yavaş ama şikayet etmekte çok hızlıdırlar Firmalarda sorumsuzluk oldukça bulaşıcı bir hastalıktır

Sayfayı Paylaş