Sorunları Takar Mısınız?

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#1

Hepimizin ufak tefek sorunları var. Bazılarımız haddinden fazla kafaya takar ve sorunları olduğundan daha da büyütür. Bazılarımızsa hiç umursamaz bu umursamazlık haliyle insanı deliye çevirir. Peki ya siz hangisini yapıyorsunuz? Buyrun bu test bilimsel sorunları takmıyor, siz de şimdilik takmayın.

BURAYA TIKLA.
 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#2


Takmaz

O kadar sakin ve umursamaz karşılıyorsunuz ki sorunları, olayla alakası olmayan insanlar bile sizi gördükçe deli oluyor. Aşırı sakinliğinizi ve soğuk kanlılığınızı duygusuz oluşunuza bağlıyorlar. Soğukkanlılığınız kimi zaman hayattan zevk almadığınızı düşündürüyor ve lakayt bir tavıra bürünmenize neden oluyor. Elinizde değil telaşlanamıyorsunuz, "elbette bu da geçecek ne diye üzüleyim?" deyip kendinizi sakinleştiriyorsunuz. Aslında genel olarak iyi bir tavır olsa da, insanlar bazen ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizi bilmek ve size yardımcı olmak isteyebilirler.

 

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Katılım
14 Ksm 2011
Mesajlar
6,247
Beğeniler
426
#3
oruna bağlı
Ufak tefek sorunlarda pek sıkıldığınız söylenemez. Ancak sorunun boyutları sizi aşmaya başladığında herşey değişiyor. Korkmaya ve endişelenmeye başlıyorsunuz. Endişelenmeye başladığınızda hatalar yapabileceğinizden korkup gece gündüz bu sorunla boğuşmaya başlıyor, çözülmeden de rahat bir uyku uyuyamıyorsunuz. Rüyalarınıza giriyor, eliniz ayağınız birbirine dolanyor. Size ufak bir not, sakin olmadığınız her an sorunu büyütme eğiliminde olursunuz. Böylesi zamanlarda önce sakinleşip, sonra çözüm aramaya koyulun.
 

Esr3

Özel Üye
Özel üye
Katılım
7 Ags 2012
Mesajlar
2,371
Beğeniler
281
#4
Takar
Herşeyi o kadar çok kafanıza takıyorsunuz ki, siz bile bazen kendinize şaşırıyor ve kızıyorsunuz. Kafanıza taktığınız sorunların yüzde doksanı çözümsüz değil aslında siz de biliyorsunuz. Fakat huyunuz kurusun takmadan edemiyorsunuz. Kimbilir belki biraz daha sakin yaklaşabilseniz sorunlara, bu kadar yıpranmayacak ve yıpratmayacaksınız. Tek başınıza yetmediğiniz anda panik oluyor ve gece gündüz probleminizle boğuşuyorusunuz. Size ufak bir dost tavsiyesi, sizin bile sıkıldığınız bu huyunuzdan kurtulmanın tek yolu, problemlerinizi dostlarınızla paylaşmak ve yardım istemek. Emin olun yardım talep etmek düşündüğünüz kadar zor değil.

Takarim valla :kik
 
Top