1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sosyal ağ dolandırıcılığı

Konusu 'İnternet' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.362
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.873 ÇTL
    Facebook'tan para isteyen olursa dikkat edin!

Sahtekarlar; Facebook, Twitter, MySpace gibi bir sosyal ağdaki bir kullanıcı hesabını çalıyorlar. Daha sonra kurbanın eşinden, dostundan başının belada olduğunu, acilen paraya ihtiyacı olduğunu söyleyen mesajlarla, belirli bir adrese para yollamalarını istiyorlar.

Bunun çok farklı çeşitleri mevcut, mesela flört ederek kendisine hediye, para veya kontör yollatanlar var. Sirenlerin cazibesine kapılmayın...

Siz siz olun dikkat edin :D

2. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    :)) bu sadece Facebook a gecerli degil bence internet aleminde her yerde oluyor bu msn ola bilir yada chat yeri olabilire genelikle kurban ariyorlar kandirmaya
    ben bir konu icin birinden yardim estedim benden 20 milyon istedi ve ben para kazanmiyorum ki yaptigim isten islerimide para ile yaptirsam dedim ve bana benim evimde bilgisayarim yok internet cafeye gelicem kod yazacam dedi cok ugrastiriyor yazdi kabul etmeyince ya abla sadece seni denemek icin yazdim dedi

Sayfayı Paylaş