Sosyal Etkinlikler ???

Katılım
26 Mys 2008
Mesajlar
456
Beğeniler
19
Şehir
Ülkemin her karışı
#1
Arkadaşlar yönetmelikte bahsedilen sosyal etkinliklerde diyor ki okula,bireye,çevreye yararlı bir çalışma yapılacak.Bu çalışma okul sonrasında öğretmen nezaretinde veya ayrı,en az toplam 25 saat gibi bir şey olacak.Bu çalışmalarla ilgili örnekler de verilmiş ancak,diyelim ki benim kulübüm Meslekleri tanıtma Kulübü.Bu kulübe hangi sosyal etkinlikleri yaptırabilirim.Örnek fikir verirseniz çok sevinirim.yaptırdığınız bir şeyler var mı?
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,477
Beğeniler
9,006
Takım
GALATASARAY
#2
Meslekleri Tanıtma Klubü rehberliğini ben de yapmıştım öğretmenim. Bizim uygulamamız şu şekilde olmuştu. Öğrencileri gruplara ayırarak çeşitli meslek grupları mensuplarını ziyaret etmelerini, görüşme sonuçlarını rapor olarak hazırlamalarını, mesleğin artılarını, eksilerini ve gelecekteki iş sahaları açısından önemini araştırmalarını istedik. Hazırladıkarı raporlar arkadaşlarına sunarak meslekler ve bu mesleklerin ekonomik, toplumsal açıdan önemi, geleceği vs konularında diğer arkadaşlarının bilgilenmelerini sağlamaktı amacımız.

İlginç sonuçlar da çıktı ortaya. Hatta bu sunumlar sonunda öğrencilerin hedef mesleklerinde değişiklikler bile oldu :)

Gruplar oluşturulurken okul dışında kolayca bir araya gelebilecek gruplar oluşturmaya çalışmıştık.

Son iki yıldır internet üzerinden yapıyoruz işi kolaylaştırmak açısından öğrencilerin yardımlaşma, velileri bilgilendirme vs konularında yardım adı altında faaliyeti yürütüyoruz :)
 
Katılım
26 Mys 2008
Mesajlar
456
Beğeniler
19
Şehir
Ülkemin her karışı
#3
sevgili Yorumsuz,o uygulamaları yıllık çalışma planımıza aldık.Hatta mesleklerle randevularımızı,okulumuza gelip seminer tarzı bilgiler vermelerini de ayarladık ancak,müdürümüz "yapılacak sosyal hizmet okula ya da çevreye gelir getirici yada bir artı sağlayıcı olacak.Örneğin çevre temizliği,örneğin kitap toplama ya da okulun,bir öğrencinin ihtiyaçlarını temin etme gibi.Hatta bir yaşlıya yardımda bulunma( yapamayacak durumda olanın işlerine yardım etme gibi) faaliyetler yapılabilir" diyor.Diğer plana aldığımız faaliyetler normal kulüp faaliyetleri imiş,sosyal etkinlik sayılmazmış. :( Koca bir dönem geçti hiç birşey aklıma gelmedi doğrusu.Yani ekonomik ne yaptırabilirim,bağış toplatamam,bir şey sattıramam.E yaşlının evine gönderemem Allah korusun ne olur ne olmaz.Her birinin başında da durmam mümkün değil. Bir akıl verin lütfen.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,477
Beğeniler
9,006
Takım
GALATASARAY
#4
Aslında tüm kulüpler bu sıkıntıyı çekiyor öğretmenim. Kaş yapayım derken göz çıkarmakta var işin ucunda. O yüzden çocuklar açısından riskli olabilecek aktivitelere girmeyin bence. Aslında uygulanabilir projelerin de sunulması gerekir bizlere ama uygulayıcılar da bilmiyor ne yapmaları gerktiğini aslında.
 
Katılım
26 Mys 2008
Mesajlar
456
Beğeniler
19
Şehir
Ülkemin her karışı
#5
kesinlikle katılıyorum Yorumsuz.Ama bu müfettiş amcalar hiç bir yetkileri kalmamasına rağmen gözümüzü çıkarmaya çalışıyorlar adeta.O dosyayı isterim,bu dosyayı isterim.Şaşırdık kaldık doğrusu.Bu arada ilgine teşekkürler. (teşekkür fasıllarımız aklıma geldi :) )
 
Top