sosyal fobi

nasıl aşılır?? yorumları bekliyorum..

arzum

Forum Gururu
Sosyal Fobi): Utanç verici bir duruma düşmekten, onaylanmayacak bir davranışta bulunmaktan, alay edilmekten, rezil olmaktan, eleştirilmekten, reddedilmekten, beğenilmemekten, olumsuz olarak değerlendirilmekten duyulan korku

e-PaCk

Forum Gururu
güzel bir tartışma konusu olmuş esasen her ne kadar rağbet görmese de:)
kişi kendi açısından nedenleri belirlemeli öncelikle. Neden çekiniyorum kimden çekiniyorum.. gibi.
kişisel tecrübelerim der ki hep rezil olduğunda bile yağ gibi üste çık=L=L
üstelik her durumda rezil olacaksın diye bir kaide de yok. bazen sonunu düşünmemek lazım geliyor herhalde=L
Aslında cidden olayın özü de şudur sankim: amaaan ne olacak ki, kim ki be o vs.(söyleyeceklerimiz ya da yapacaklarımızın çevre tarafından yadırganması ya da yanlış bulunması ya da doğru olmadığını düşünmemeiz halinde geçerli)
konuyu pek toparlayamadım ama böyle işte:).

Takım
GALATASARAY
Sosyal fobinin nedeni aslında yaşanmışlıklardır. Kişinin kendisi tarafından küçük bir terapiyle aşılabilen bir durum olduğunu düşünüyorum. Bırakın insanlardan çekinmeyi onlar çekinsin :)

Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz..:D
Her Koyun Kendi Bacağından Asılır..Kime Nee...Der Geçerim Ben..;)
Doğrularımda Yanlışlarımda Benim..Sonuçlar da Beni ilgilendirdiğine Göre..Kimee Neee...!!

2 dk yerimde durmuyorum ki sana da söylim
Sosyal Fobi): Utanç verici bir duruma düşmekten, onaylanmayacak bir davranışta bulunmaktan, alay edilmekten, rezil olmaktan, eleştirilmekten, reddedilmekten, beğenilmemekten, olumsuz olarak değerlendirilmekten duyulan korku
ben korkmuyorum:)
çünkü yüzsüzüm:)
çok değilimdir ama korkmam yani:)
ben aşmışım sanırım:)