1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Soy mu? Eğitim mi? önemli ???

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Hazangülü tarafından 24 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    993 ÇTL
    Padişah vezire sormuş:
    vezir! demiş cibiliyetmi egitim mi ?
    -eğitim mi önemli cibiliyet (soy-sop-mezhep) mi?
    vezir düşünmeden cevap vermiş:
    -cibiliyet padişahım.
    ... padişah memleketin her yerine tellallar çağırtmış.
    -duyduk duymadık demeyin en iyi hayvan eğiticisine yüz kese altın... en iyi hayvan eğiticisi padişahın huzuruna çıkarılmış. padişah hayvan eğiticisine sormuş:
    -bir kediye tepsiyle servis yapmayı ne kadar zamanda öğretebilirsin?
    -altı ayda öğretirim padişahım.
    altı ay dolmuş, huzura alınmış. padişah:
    -öğrettin mi?
    -öğrettim padişahım.
    saray erkanı toplanmış, kedi elinde tepsi servis yapmaya başlamış, tam vezirin önüne gelmiş; padişah yine vezire sormuş:
    vezir! demiş. -eğitim mi önemlidir cibiliyet mi?
    vezir padişahın sorusuna cevap vermeden önce cebinde hazır tuttuğu fareyi yere bırakmış. kedi tepsiyi attığı gibi farenin peşinde koşmaya başlamış. tabi altı aylık eğitimde boşa gitmiş.
    vezir cevap vermiş.
    -cibiliyet padişahım. Önüne bir fare düştüğünde, eline bir fırsat geçtiğinde, çıkarı için vatanını satmaktan,halkını harcamaktan tereddüt etmeyecek yüksek eğitimli kedilerden, Rabbimiz bu memeleketi, bu milleti muhafaza kılsın
    4Beğen · · Paylaş

2. eFSaNe_KaRTaL

eFSaNe_KaRTaL | çArŞı | Özel üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenle
    Banka:
    44 ÇTL
    Şapa tükürsem olurmu şeker..cinsini sevdiğim cinsine çeker derler bizim buralarda :D

Sayfayı Paylaş