1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Söyle Anne

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve Papatya tarafından 30 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.869
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    5.580 ÇTL

Üşüyorum anne... Burası senin kucağın gibi sıcak değil... Senin güzel kokun gibi kokmuyor anne... Burda kardeş kanı içmek için kuyruk olan caniler var. Beyinler savaş fikriyle yıkanmış, ellerine soğuk kurşunlar tutuşturulmuş. Bir zamanlar birbirlerine kardeşim diyenler... Şimdi 'kahrol' diye çağırıyorlar birbirlerini.

Ağlıyorum anne... Eskiden ağlamaktan utanırdım. Erkekler ağlamaz derdi babam ve ben sussardım... Babam nerde anne, beni sarıp kollayan, yiğidim nerde anne? Kan içmeyi bekleyen leş kargaları onunda kanını içtiler anne... Yiğidimi çaldılar benden anne... Şimdi ben ne yaparım korumasız, ıssız... Ben ne yaparım babamsız anne, amansızca nasıl yenerim bu çığlığı. Basıp bağrıma göz yaşlarımı içime ağlar mıyım anne? Aklım intikam diyor, cephenin en önünde gidesim geliyor, volkan oluyor ayrılıklar yakıyor annem. Sığmıyor ki hıçkırıklar bedene. Gönlüm razı gelmiyor seni yalnız komaya. Annem kırdılar kanadımı, uçamıyorum... Koşsam, yetişemiyorum. Söyle Anne! Ne yaparım ben şimdi... Savaş nedir bilmedim ki ben... Sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, kardeşliği öğrettiniz de savaşı öğretmediniz ki annem...

Burası acımasız annem... Sevdiklerimi aldılar bir bir... Sen yalnız değilsin annem, yalnız kalmazsın. Beni affet annem, burda sevgi kardeşlik çözüm olmuyor. İçimdeki güzellikleri çoktan çaldılar, yerine nefret tohumları serpip gittiler. Seni Allah'a emanet ediyorum. Sizin için annem. Sizi koruyup, kollamak için gidiyorum.
    Hakkını helâl et annem...

Bosna, 1990

2. HAYAL__

HAYAL__ * kaLp gözüyLe *

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    1.880
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    10 ÇTL

:( :( Yüreğim burkuldu... Rabbim kimseye sevdiklerinin can acısını vermesin....

Sayfayı Paylaş