1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sporda 2009 yılının dünyadaki önemli organizasyonları

Konusu 'Genel Spor Konuları' forumundadır ve jeriko tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

  1. jeriko

    jeriko Özel Üye Özel üye

    Katılım:
    4 Kasım 2008
    Mesajlar:
    5.268
    Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    (Konu güncelliğini yitirene kadar sabitlendi)
    OCAK:

    3-9: Teniste Uluslararası Hopman Kupası müsabakaları (Perth-Avustralya)
    3-18: 30. Uluslararası Dakar Rallisi (Arjantin-Şili)
    9-11: Avrupa Hız Pateni Şampiyonası (Heerenven-Hollanda)
    14-1 Şubat: Dünya Erkekler Hentbol Şampiyonası (Hırvatistan)
    16-18: Avrupa Kısa Parkur Hız Pateni Şampiyonası (Torino-İtalya)
    17-18: Dünya Hız Pateni Sprint Şampiyonası (Moskova-Rusya)
    17-24: Dünya Hız Kayağı Şampiyonası (Vars-Fransa)
    19-25: Avrupa Artistik Buz Pateni Şampiyonası (Helsinki-Finlandiya)
    19-1 Şubat: Sezonun ilk "Grand Slam" mücadelesi olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası (Melbourne)
    30-1 Şubat: Dünya Ralli Şampiyonası'nda sezonun ilk yarışı olan İrlanda Cumhuriyeti Rallisi

    ŞUBAT:

    1: Atletizmde Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları (İstanbul-Türkiye)
    3-15: Dünya Alp Disiplini Kayak Şampiyonası (Val D'Isere-Fransa)
    5-10: Dünya Bobsled ve Skeleton Şampiyonası (Altenberg-Almanya)
    7-8: Teniste Bayanlar Federasyon Kupası (Fed-Cup) Dünya Grubu 1. tur müsabakaları
    10-15: Avrupa Takımlar Badminton Şampiyonası (Liverpool-İngiltere)
    13-15: Erkeklerde Salon Hokeyi Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Çalenç-2 grubu müsabakaları (Ankara-Türkiye)
    15: Basketbolda ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) Geleneksel Doğu-Batı Karmaları "All Star" Maçı (Phoenix)
    15-17: Avrupa Kızak Şampiyonası (Olang-İtalya)
    18-28: Dünya Üniversite Kış Spor Oyunları (Harbin-Çin Halk Cumhuriyeti)
    18-1 Mart: Dünya Kuzey Disiplini Kayak Şampiyonası (Liberec-Çek Cumhuriyeti)
    20-21: Grekoromen Güreş Dünya Kupası müsabakaları (Clermont Ferrand-Fransa)

    MART:

    1: İngiltere Lig Kupası finali (Wembley Stadı-Londra)
    1: Atletizmde Dünya 10 Bin Metre Kupası yarışmaları (San Juan-Porto Riko)
    2-8: Dünya Serbest Kayak Şampiyonası (Inawashiro-Japonya)
    3-8: Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası (Rzeszow-Polonya)
    6-8: Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası (Torino-İtalya)
    6-8: Dünya Kısa Parkur Hız Pateni Şampiyonası (Viyana-Avusturya)
    6-8: Teniste Davis Kupası Dünya Grubu 1. tur müsabakaları
    7-8: Serbest Güreş Dünya Kupası müsabakaları (Tahran-İran)
    14-15: Atletizmde Avrupa Atmalar Kış Kupası müsabakaları (Tenerife-Kanarya Adaları-İspanya)
    21-22: Bayanlar Güreş Dünya Kupası müsabakaları (Taiyuan-Çin Halk Cumhuriyeti)
    23-29: Dünya Artistik Buz Pateni Şampiyonası (Los Angeles-ABD)
    26-29: Dünya Bisiklet Pist Şampiyonası (Pruskow-Polonya)
    27-29: Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun ilk yarışı olan Avustralya Grand Prix'si (Melbourne)
    28: Dünya Kros Şampiyonası (Amman-Ürdün)
    31-5 Nisan: Avrupa Serbest, Grekoromen ve Bayanlar Güreş Şampiyonası (Vilnius-Litvanya)

    NİSAN:

    2-5: Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası (Milano-İtalya)
    4-6: ABD Üniversiteler (Kolejler) Basketbol Ligi (NCAA) "Dörtlü Final" müsabakaları (Michigan)
    4-12: Dünya Curling Şampiyonası (Moncton-Kanada)
    5-12: Dünya Bayanlar Buz Hokeyi Şampiyonası finalleri (Vantaa, Hameenlinna-Finlandiya)
    5-12: Dünya Liseler Futbol Şampiyonası (Antalya-Türkiye)
    6-12: Avrupa Halter Şampiyonası (Bükreş-Romanya)
    15 ve 18: ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) 2008-2009 "normal sezonu"nun sona ermesi ve play-off maçlarının başlaması
    20: Uluslararası Geleneksel Boston Maratonu (ABD)
    24-10 Mayıs: Dünya Erkekler Buz Hokeyi Şampiyonası finalleri (Zürih, Bern-İsviçre)
    25-26: Teniste Bayanlar Federasyon Kupası (Fed-Cup) yarı final müsabakaları
    26: Uluslararası Geleneksel Londra Marataonu (İngiltere)
    28-5 Mayıs: Dünya Masa Tenisi Şampiyonası (Yokohama-Japonya)

    MAYIS:

    1-3: Basketbolda ULEB Avrupa Ligi "Dörtlü Final" müsabakaları (Berlin-Almanya)
    3-10: Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası (İstanbul-Türkiye)
    8-10: Avrupa Karate Şampiyonası (Zagreb-Hırvatistan)
    14-17: Avrupa Ritmik Cimnastik Şampiyonası (Bakü-Azerbaycan)
    18-24: Dünya Takımlar Tenis Şampiyonası (Düsseldorf-Almanya)
    20: Futbolda UEFA Kupası final maçı (İstanbul-Türkiye)
    24: Atletizmde Avrupa Kupası Yürüyüş Yarışmaları (Metz-Fransa)
    25-7 Haziran: Sezonun 2. "Grand Slam" mücadelesi olan Fransa (Roland Garros) Açık Tenis Turnuvası (Paris)
    27: Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçı (Roma-İtalya)
    28-31: Avrupa Slalom Kano-Kayak Şampiyonası (Birmingham-İngiltere)
    30: Futbolda İngiltere Federasyon Kupası (FA Cup) final maçı (Wembley Stadı-Londra)
    30-31: Atletizmde Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası müsabakaları

    HAZİRAN:

    5: ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) 2008-2009 sezonu play-off final maçlarının başlaması
    5-7: Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 7. yarışı olan Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'si (İstanbul)
    6: Atletizmde Avrupa 10 Bin Metre Kupası Yarışmaları (Madeira-Portekiz)
    7-20: Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası (Letonya)
    10-14: Tekvandoda Dünya Kupası müsabakaları (Bakü-Azerbaycan)
    14-28: Futbolda FIFA Konfederasyon Kupası müsabakaları (Güney Afrika)
    20-21: Avrupa Takımlar Atletizm Şampiyonası (Leiria-Portekiz)
    22-5 Temmuz: Sezonun 3. "Grand Slam" mücadelesi olan Wimbledon Tenis Turnuvası (Londra-İngiltere)
    24: Avrupa Yürüyüş Şampiyonası (Metz-Fransa)
    25-28: Avrupa Durgun Su Kano-Kayak Şampiyonası (Brandenburg-Almanya)
    26-5 Temmuz: 16. Akdeniz Oyunları (Pescara-İtalya)
    27-28: Atletizmde Avrupa Kupası yarışmaları (Szczecin-Polonya)

    TEMMUZ:

    1-12: Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları (Belgrad-Sırbistan)
    3-5: Avrupa Triatlon Şampiyonası (Holten-Hollanda)
    3-7: Okçulukta Dünya Kupası 3. ayak müsabakaları (Antalya-Türkiye)
    3-26: Kuzey ve Orta Amerika Futbol Şampiyonası "Altın Kupa" (yeri daha sonra açıklanacak)
    4-26: Uluslararası Fransa Bisiklet Turu
    6-12: Avrupa Eskrim Şampiyonası (Filibe-Bulgaristan)
    10-12: Teniste Davis Kupası çeyrek final müsabakaları
    11-19: Dünya Bayanlar Çim Hokeyi Şampiyonası (Trophy) (Sydney-Avustralya)
    12: Atletizmde Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası (Telfes im Stubai-Avusturya)
    18-1 Ağustos: Dünya Yüzme, Atlama, Sutopu ve Senkronize Yüzme Şampiyonası (Roma-İtalya)
    24-26: Dünya Bisiklet BMX Şampiyonası (Adelaide-Avustralya)
    27-2 Ağustos: Teniste Uluslararası WTA Bayanlar "İstanbul Cup" Turnuvası (Türkiye)

    AĞUSTOS:

    10-16: Dünya Badminton Şampiyonası (Haydarabad-Hindistan)
    11-19: Dünya Modern Pentatlon Şampiyonası (Londra-İngiltere)
    12-16: Dünya Durgun Su Kano-Kayak Şampiyonası (Dartmouth-Kanada)
    15-23: Dünya Atletizm Şampiyonası (Berlin-Almanya)
    19-23: Voleybolda Dünya Bayanlar Grand Prix final müsabakaları (Tokyo-Japonya)
    23-30: Dünya Kürek Şampiyonası (Poznan-Polonya)
    26-6 Eylül: Dünya Atıcılık Şampiyonası (Maribor-Slovenya)
    27-30: Dünya Judo Şampiyonası (Rotterdam-Hollanda)
    28: Futbolda Avrupa Süper Kupası maçı (Monaco)
    29-13 Eylül: Dünya Boks Şampiyonası (Milano-İtalya)
    31-13 Eylül: Sezonun 4. ve son "Grand Slam" mücadelesi olan ABD Açık Tenis Turnuvası (New York)

    EYLÜL:

    1-6: Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası (Canberra-Avustralya)
    1-10: Dünya Okçuluk Şampiyonası (Ulsan-Güney Kore)
    3-13: Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası finalleri (İstanbul, İzmir-Türkiye)
    7-20: Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finalleri (Polonya)
    9-13: Dünya Triatlon Şampiyonası (Queensland-Avustralya)
    9-13: Dünya Ritmik Cimnastik Şampiyonası (Mie-Japonya)
    12-13: Dünya Atletizm Finali (Selanik-Yunanistan)
    13-18: Dünya Slalom Kano-Kayak Şampiyonası (La Seu de Urgell-İspanya)
    18-20: Avrupa Kürek Şampiyonası (Brest-Belarus)
    18-20: Teniste Davis Kupası yarı final müsabakaları
    21-27: Dünya Serbest, Grekoromen ve Bayanlar Güreş Şampiyonası (Herning-Danimarka)
    23-27: Dünya Bisiklet Yol Şampiyonası (Mendrisio-İsviçre)
    25-4 Ekim: Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası finalleri (Polonya)
    25-16 Ekim: Dünya 20 Yaş Altı (A) Gençler Futbol Şampiyonası finalleri (İskenderiye, Kahire-Mısır)
    26: Okçulukta Dünya Kupası final ayağı müsabakaları (Kopenhag-Danimarka)
    30-8 Ekim: Dünya Eskrim Şampiyonası (Antalya-Türkiye)

    EKİM:

    1-9: Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) 121. dönem toplantıları. Toplantılar sırasında 2016'daki 31. Yaz Olimpiyat Oyunları'na evsahipliği yapacak kent açıklanacak (Kopenhag-Danimarka)
    9-11 ve 22-25: Masa tenisinde erkekler ve Bayanlar Dünya Kupası müsabakaları (Linz-Avusturya)
    11: Atletizmde Dünya Yarı Maraton Şampiyonası (Birmingham-İngiltere)
    11: Uluslararası Geleneksel Chicago Maratonu (ABD)
    13-18: Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası (Londra-İngiltere)
    14-18: Dünya Tekvando Şampiyonası (Kopenhag-Danimarka)
    23-25: Dünya Ralli Şampiyonası'nda sezonun 15. ve son yarışı olan Galler Ralisi (İngiltere)
    24-15 Kasım: Dünya 17 Yaş Altı (B) Gençler Futbol Şampiyonası finalleri (Nijerya)
    30-1 Kasım: Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 17. ve son yarışı olan Birleşik Arap Emirlikleri Grand Prix'si (Abu Dabi)
    Dünya Kulüplerarası Basketbol Şampiyonası (yeri ve tarihi daha sonra açıklanacak)

    KASIM:

    1: Uluslararası Geleneksel New York Maratonu (ABD)
    1-8: Dünya Kulüplerarası Voleybol Şampiyonası (yeri daha sonra açıklanacak)
    4-15: Dünya Satranç Şampiyonası (Arco-İtalya)
    7-8: Teniste Bayanlar Federasyon Kupası (Fed-Cup) final maçı
    7-15: Dünya Trambolin Cimnastik Şampiyonası (Saint Petersburg-Rusya)
    10-15: Voleybolda Dünya Büyük Şampiyonlar Kupası finalleri (Japonya)
    11-22: Dünya Gençler Satranç Şampiyonası (Antalya-Türkiye)
    18-27: Dünya Halter Şampiyonası (Goyang City-Çin Halk Cumhuriyeti)
    28-6 Aralık: Dünya Erkekler Çim Hokeyi Şampiyonası (Trophy) (Melbourne-Avustralya)
    29-13 Aralık: Dünya Bayanlar Hentbol Şampiyonası finalleri (Çin Halk Cumhuriyeti)

    ARALIK:

    4: Futbolda 19. Dünya Kupası finallerinin kura çekimi (Cape Town-Güney Afrika Cumhuriyeti)
    4-6: Teniste Davis Kupası final maçı
    7-12: Dünya Liseler Spor Oyunları (Gymnasiade) (Doha-Katar)
    10-13: Avrupa Kısa Parkur Yüzme Şampiyonası (İstanbul-Türkiye)
    10-20: Futbolda Kulüplerarası Dünya Kupası müsabakaları (Abu Dabi, Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri)
    13: Avrupa Kros Şampiyonası (Dublin-İrlanda Cumhuriyeti)

     

Sayfayı Paylaş