Standart Asla Yetmez!

Katılım
16 Ksm 2008
Mesajlar
4,490
Beğeniler
38
Şehir
B!L€C€G!M
#1
Bugatti, Veyron modelini basına tanıttığında otomotiv dünyası şöyle bir titremişti. 1001 beygir güç, 2,5 saniye süren 0 – 100 km/s hızlanması ve normal kullanımda 20 litrelik tüketim. Tüm bunlara sahip olmanın bedeli ise 1.5 milyon Euro.

5 yıl üretileceği planlanan Veyron'un gördüğü yoğun ilgi üzerine üretim süresi 8 yıla çıkarıldı. Dünyada fabrika dışında 20 Bugatti bayisinde satılan Veyron ülkemizde de satılılıyor.

Bu özel otomobil bazılarına yetmeyeceğini düşünmüş olacak ki Mansory fiması modifiye ettiği bir Veyron'u tanıttı.

Linea Vincero Veyron adı verilen bu otomobil sahip olduğu 8.0 litrelik 16 silindirli motoruna eklenen yeni egzoz sistemi ve soğutma sistemi ile Veyron tam 1109 beygir güç ve 1310 Nm tork üretir hale gelmiş.

Dış görünümde de değişiklikler yapılmış. Karbon fiber body kit, gündüz sürüş farları ve ön ızgaraya eklenen “V” logosu dış görünümdeki değişiklikler.

İç görünümde ise koltuklara, konsola ve kapılara yerleştirilen LED'ler ile karbon fiber kaplama ile değişikliklere son verilmiş.

Modifiyenin bir turku olduğu her zaman söylenir. Modifiye tutkunları imkanları el verdikçe sahip oldukları araçları modifiye ederler. Fakat 1.5 milyon Euro’luk etikete sahip ve 1001 beygir gücündeki bir otomobili modifiye etmek ise bu hastalığın insana neler yaptırabileceğinin bir göstergesi. 
Top