1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Su Alırken Dikkat!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve cırcırböcee tarafından 1 Kasım 2007 başlatılmıştır.

1. cırcırböcee

cırcırböcee V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    335 ÇTL
    Dun gece eve dönerken su almak üzere markete uğradım, gorevliye şöyle sordum: "1,5 lt. Su var mı? Ama turkuaz dışında lütfen" Turkuaz çıktığından beri bu şekilde su alıyordum artik. Para verip kotu su içmeye hiç niyetim yok! Marketteki adamın dediklerini aynen aktarıyorum:

"Ağabey, ben o sudan satmıyorum. İnan ki gelen müşterilerden onda dokuzu senin söylediğin şeyi soyluyor"
    "Peki, neden halen satıyorlar?" diye sordum.
    "Ağabey, Turkuaz suyu, marketlere bedava veriliyor, satarsan kara geçiyorsun, satmazsan öylece duruyor. Ama ben satmıyorum, çünkü alan yok.
    Ayrıca CocaCola satanın Turkuaz da satma zorunluluğu var, hatta Başka su sattırmamaya çalışıyorlar."

Uzun söze gerek yok; hiç kimse almazsa, hiç kimseye satamazlar...
    Lütfen okuyun, okutun! Bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum.
    Türkiye’de bazı şişeli içme suları doğal kaynak suyu değil.

Doğal kaynak sularında devlete para ödemeniz gerekiyor, artı bu tesislerin yatırım maliyeti çok yüksek. Dolayısıyla CocaCola ne yaptı, kaynak suyu araştırmalarının maliyetlerini çok yüksek bulduğu için Bursa/Kestel ovasındaki CocaCola fabrikasında derin kuyu pompalarıyla
    ovanin suyunu cekerek bunu da termostan gecirip filtre ederek hem CocaCola meşrubatını hem de Turkuaz'ı şişelemeye başladı. Turkuaz'in etiketinin üst ve altındaki Kahverengi şeritlere dikkat edin: "Sofra İçeceği" yazar. Devlet,CocaCola'nin uyanikligini kanuna uydurmak ve uyanikliga yapılacak itirazları bertaraf etmek için böyle bir kural çıkardı!
    Binlerce dönümlük tarım arazisinin bulunduğu ve CocaCola hariç hiçbir isletmeye "derin kuyu pompası" çakma izni verilmeyen Kestel ovasında, yeraltından çekilen su, filtre edilip daha sonra icine bazi mineraller katıldıktan sonra Türkiye’nin en ücra kasabalarına bile satılıyor ve lıkır lıkır içiliyor. Bazı yazlık kasaba ve köylerde neredeyse Turkuaz
    harici içme suyu bulamazsınız çünkü dağıtım ağı çok güçlü. Bayilere baskı bile olduğu yolunda duyumlar aldım. Turkuaz içmeye Devam edecekseniz, unutmayın, yapay bir su
    içiyorsunuz. Duyarlı bir vatandaş olarak konuya dikkatinizi çekerim. Her tarafı doğal kaynak sularıyla dolu memlekette, millete kuyu suyunu zorla ve de üstüne para alarak içiriyorlar. İçmeyin arkadaşlar!

Gönderenin Notu: Kola’nın Ülkesi”nin 1960’lı yıllarda, özellikle ilkokul öğrencilerine ücretsiz sut tozu, balık yadı ve peynir yardımı yaptığını, bu tarihlerden sonra Anadolu tarihinde ilk kez çocuk felci vakalarının görüldüğünü ve de sonraları Çocuk felci aşısının "rutin aşılar" arısına sokulduğunu, bu aşıların bizlere büyük paralarla satıldığını HATIRLAYIN VE UNUTMAYIN…
    Küba gibi bir ülkenin "İnsan sağlığıyla ticaret olmaz" diyerek, (ABD de bile patent aldığı)
    kanser aşısını, yoksul Ülkelere ilacı, isteyen ülkelere de patentini ücretsiz verdiği, buna karşın tüm ab/abd/israilin yapay hastalıklarla hazinemizi ve sağlığımızı emdiklerini BILIN VE UNUTMAYIN..

Ücretsiz" adını bile söylemeyen bu malum firmalar, "Ücretsiz su veriyorlarsa" bunun nedenini DUSUNUN VE BULUN!!

Y.Doc. Dr. Cemalettin CAMCI Firat Universitesi Genel Cerrahi
    Elazığ-Türkiye

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.364
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.875 ÇTL
    Bu yazıyı okumuştum daha önce mailime gelmişti. Acaba bir karalama kampanyası olabilir mi düşünmedim desem yalan olur. Aslında Elazığlı biri varsa forumda bu kişinin varlığını ve olayın doğruluğunu kontrol edebilir.

Bir çelişki de bir Dç. Dr nin bu tarz cümleler kurmayacağı. Daha bilimsel bir ağızla anlatması gerekmiyor muydu olayı ?

3. cırcırböcee

cırcırböcee V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    335 ÇTL
    Aslında bende aynı şeyi düşünmedim değil. Ama eğer öyle bir şey varsa yalanlama haberi çıkardı diye düşündüm sonra. Benimde mailime geldi ve nette heryerde gördüm diyebilirim.

4. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    286 ÇTL
    Bende okumuştum bu yazıyı daha önce ve o zamandan beri turkuaz almamaya dikkat ediyorum. Zaten bir çok markette de suyu eğer kendiniz almadıysanız öncelikle turkuaz teklif ediliyor. Yazının kime ait olduğu ya da suyun içeriği ile ilgili herhangi bir bilgim yok. Yazının altındaki ismin önemli bir konu üzerinde bu cümlelerle bilgi vermesi gerçekten çelişki. Ama turkuazın içinde hiç birşey olmasa bile diğer suların üzerinde "doğal kaynak suyu" yazarken, turkuazın üzerinde "işlenmiş su" yazması insana acaba dedirtiyor!!!

5. düşünceli

düşünceli Katılımcı

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    1 ÇTL
    Bu yazıyı okumam gerçekten çok iyi oldu. Yüzeysel bir bilgiye sahiptim şimdi tam oldu sanırım

Sayfayı Paylaş