1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Su Damlacığının Gizemli Yolculuğu

Konusu 'Yaratıcı Drama ve Etkinlikler' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Su Damlacığının Gizemli Yolculuğu

Açık kalmış bir musluk, biraz sıkılsa, tamam, ooo hayır, bu
    musluk bozuk. (Eğitimci musluğu sıkar ve arkasını döner
    Şıp şıp şıp şıp...
    Bu ses de ne! Tombul Su damlası musluğun ucunda düşmemek için elinden geleni yapıyor; ama o kadar tombul ki!
    Şap! Tombul su damlası neler olup bittiğini anlamadan lavabonum deliğinden borulardan paldır küldür kaymaya devam ediyor; burası da neresi? Etrafta bir sürü tombul, büyük, küçük su damlaları, kanalda yuvarlanıp duruyorlar: Hep beraber yuvarlanırken farklı bir ses dikkati çekiyor, şşşşşş...
    "Bu gökte parlayan sıcak şeyin ne olduğunu bilen var mı?"
    "Burada ne kadar çok su damlacığı var: Of.. Ne kadar da sıcak, hey hey bir dakika!"
    "Benim şeklime ne oluyor? Hey kim uçuruyor beni gökyüzüne doğru, ben neyim, tanışıyor muyuz?"
    "Hayır sanmıyorum, seni buralarda daha önce hiç görmemiştim. "
    "Sen kimsin? "
    "Ben su buharıyım, senin gibi. "
    "Benim gibi mi?"
    "Evet, yoksa sen bir su buharı olduğunu bilmiyor musun?"
    "Şey, ben... bilemiyorum...galiba haklısın. Heey, ben artık bir su buharıyım, ben buharım. "
    (Bulut ve şimşek resmi) (ÇAAT) (şimşek sesi)
    "Bir dakika, bir dakika, ben henüz buhar olmaya alışmamıştım, ben üşüyorum, neler oluyor yine, bu soğuk da nereden çıktı, bu ses de neyin nesi, olamaz ben aşağıya düşüyorum, bakamayacağım. "
    Su damlası gözlerini açtığında kendisini bir yasemin çiçeğinin üzerinde güneşin ışınlarıyla pırıl pırıl parlayan bir çiğ damlası olarak buldu.
    "Hoop yine ka-yı-yo-rum. " Çiğ damlası toprağın üzerine düştükten sonra toprağın derinlerine doğru inmeye başladı;
    "Aaah başım, kim koydu bu taşı buraya. " (Yolculuk başka bir boyutta)
    "Benim nereye geldiğimi söyleyecek bir damlacık yok mu?" "Merhaba! "
    "Merhaba, acaba nerede olduğumuzu söyler misin?"
    "Burası bir yeraltı kaynağı, uzun süredir yukarı çıkmak için fırsat arıyoruz, sanırım yakında şu çatlaktan yukarı çıkacağız. İşte , o zaman bir pınar olacağız, hazır mısın, galiba yolculuk başladı. "
    "Topraktan yukarı doğru çıkmak ne zormuş, ben çok yoruldum. "
    "Eğer oyalanırsan bir süre sonra burada kalmak zorundasın,haydi biraz daha gayret, güneşin sıcaklığını duyar gibiyim. Son defa gökyüzüne yükseldiğimde kar tanesi olarak inmiştim yer yüzüne."
    "Bense bir yağmur damlası. "
    "Ooo, çok soğuk. "
    "Düüt...Düüt... "
    "Bu insanları tanıyor musun?"
    "Evet, onlar şu ilerideki barajda çalışıyorlar, sanırım bizi o baraja götürecekler. "
    "Baraj nedir?"
    "Baraj, insanların içme suyu, elektrik elde ettikleri büyük setlerin olduğu yerlerdir. "
    “Elektrik nereden geliyor baraja, onlar da bizim gibi yeraltından mı çıkıyor? "
    "Hayır, elektriği de biz su damlalarının sayesinde elde ediyorlar; birçok su damlası birleşiyor ve büyük şelaleler oluşturuyorlar. Hızla akan şelaleler büyük çarkları döndürüyor ve şimşeğe benzer enerji elde ediliyor. Böylece elde edilen elektrik enerjisi insanlara hizmet ediyor (radyo, TV...) "
    "Bu kadar çok işlevimizin olduğunu bilmiyordum, kendimle gurur duyuyordum. İyi ki bir su damlasıyım. Şıp...

Sayfayı Paylaş