1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sukut etmek zorundayım, ne yapayım!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 1 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Nereye gitsem, hiç seslenmesem
    Dilegelenleri sabır içinde mütala etmeyi bir becere bilsem
    Hiç kimseye nazar etmeyi dilemesem, kendi halimde ki lekeleri temizlesem
    Fevkalade tuhaf gelen, günü geçirmek için yarış eden, keyfe keder diyeni işitmesem

Adamlara bakıyorum suskun
    Nisalar niye yarış edercesine, edebi ötelercesine kuzgun
    Derdine herkez mi vakıf olmalı, sattığın çalım nasıl anlaşılmalı gerekçesini bulsam
    Akıl ve idrak ne anlatır, adap muaşeret neden ruh ve kalpten uzaklaşır unutmasam

Yorulan çocuğun kolunu kıvıran
    Onun halini hiç anlamadan yarış atı gibi koşturan
    Feryadını duymayan, adım atamaz duruma geldiği halde sinirlenip kızan
    Şefkat ve merhametin naibi olduğu halde, hakikatin derinliğinde ki edebi bilmeyen

Genç kızlar sanki okul kaçkını
    Kıyafetleri ne kadar garip, soytarılara meydan okur gibi
    Telefon eden annesine yanlış adres veriyor, zavallı babası belli ki çok güveniyor
    Sanki mimarsinen parkı safari misali ayan meyan mahlukatlar gibi herşey ortada

Neden kandırmak adına varlar
    Flört etmek için yarışırlar, heyecan yaşamak adına köleleşen kullar
    Kimbilir ne kadar sahipsizler, içinde ki ukteler için bahanelere serilen zavallıllar
    Ekranların kurbanı, anne ve babanın artık ne müthiş dramı, yolundan şaşırmışlar

Nedensiz yaşayan kurbanlar
    Akıl ve izanı öteleyen canlar, ruhunun ve kalbinin dilini bilmeyen anlar
    Nesil emniyeti niye vardı, tımarlanan bedenler nasıl bakir kalmayı başarırlardı
    Hayasını kaybeden nazar hiç itibara alınır mıydı, namus ve iffet yoksa hebanıydı

Bankta oturana selam verdim
    Yaşlı bir amcaydı halini ve hatırını sormayı murat eyledim
    Gözlerime baktı, mütebessim bir eda ile toparlanıp yer açtı ve selamımı aldı
    Sual ettikçe ne derin bir yaraydı, sanki aç susuz kalan zavallı bir mazinin adıydı

Anlattıkça gözleri yaşarıyordu
    Sahiplenmeyi bekliyor ve şefkat adına muhtaçlığını aşikar eyliyordu
    Ah etmek adına çekiniyordu ve fakat her yanından, nefesinden açıkça okunuyordu
    Refikası yıllar önce vefat etmiş, oğlu tüm varlığını kumarda kaybetmiş, titriyordu

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş