1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

"BENİM DÜNYAM" konulu resim yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de bu yarışmaya katılıma davet ediyoruz...

Sulu Boya Fırçasıyla Klas Bir çalışma

Konusu 'Adobe Photoshop Dersleri' forumundadır ve HePBiZ tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. HePBiZ

HePBiZ Katılımcı

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    730
    Banka:
    1 ÇTL
    Öncelikle 1024×468 ölçülerinde bir sayfa açıyoruz

* Ben biraz göz okşasın diye Arka plan kullanma istiyorum. İstediğiniz bi yerden arka planımızı indirip Macosx için (Cmd + T ) Windows için ise ( Ctrl + T ) komutunu kullanarak sayfaya hizalayıp oturtuyoruz.

* Evet şimdi sıra kullanacağımız fotoğrafa geldi siz dilediğiniz fotoğrafı kullanabilirsiniz ben Atatürk’ün renkli bir fotoğrafını kullanmak istedim arka planı fotoğrafa göre renklendirdim sizde isterseniz Image > Adjuments > Hue & Saturation Menü ve sekmelerini takip ederek değiştirebilirsiniz.

* Layer > Group Layers & Layer > Layer Mask > Hide all komutlarını sırasıyla uyguluyoruz. Ardından Sulu boya fırçası indiriyoruz. Fırçalarımızı indirdikten sonra Brush Tool (B) girerek fırçamızı seçiyoruz

** Eğer fotoğrafınız birden yok olduysa bilinki işlemi doğru yapmışsınızdır. Geldik son işlemimize ve en zevkli yere fırçamızla başlıyoruz fotoğrafın üstünden geçmeye.

İşlemimiz tamam 5 adımlık kolay bir ders. Umarım hoşunuza gitmiştir.

Kolay Gelsin