Sür kremini, koru kendini

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,684
Beğeniler
3,768
Şehir
Ankara
#1


:zipYap... Yap... Yap...:zip
* Güneşe çıkmadan önce, en az 25 koruma faktörlü süt ya da kremlerle korunmalısın. İlk kez güneşe çıkarken süt formundaki ürünleri tercih etmelisin. Cildin biraz bronzlaştıktan sonra yağ kullanmaya da başlayabilirsin.
* Şehir içindeyken bile şapka ve gözlük kullanmalısın. Yolda yürürken bile güneşin tehlikeli ışınlarına maruz kalabilirsin.
* Kremini seçerken cilt tipine uygun olanı tercih etmelisin. Cilt tipin hassas ise en az 50 koruma faktörlü kremleri; kuru ise, en az 30 faktörlü yoğun nemlendirici kremleri; cildin normalse de 25 faktörlü kremleri tercih etmelisin.
* Yaz aylarında bol bol su içmelisin. Güneşlenirken ya da güneşe maruz kalıp terlediğinde vücudun su kaybeder. Vücudunun dengesini bozmamak için de bu suyu vücuduna geri vermen gerekir!
* Doğal bir bronzluk istiyorsan, bol bol havuç yiyebilirsin. Teninin alacağı renk çok güzel olacak!
* Güneşlenirken gölge yerleri tercih etmelisin. Aksi halde güneş ışınlarını direkt alıp cildine zarar verebilirsin.
* Güneşten en çok etkilenen bölgemiz, yüzümüz ve omuzlarımızdır. Bu bölgelere nemlendiriciyi daha da yoğun olarak uygulamalısın.
Yapma... Yapma... Yapma...
* Güneşin altında bronzlaşmak için saatlerce bir önünü bir arkanı dönerek yatma fikrini aklından at! Bile bile cildine zarar vermek istemezsin, değil mi?
* Güneşe çıkmadan önce makyaj yapmamalısın. Cildin güneşe çıkmadan önce her zaman temiz ve nemlenmiş olmalı!
* Güneşe çıkmadan önce parfüm kullanmamalısın. Bu, cildinde lekelerin oluşmasına neden olabilir.
* 11.00 ve 13.00 saatleri arasında, yani güneşin tam tepede olduğu zamanlarda güneşe çıkmamalısın.
* Yemek yedikten sonra asla ve asla güneşe çıkmamalısın!
* Yanmak için bebe yağını asla tercih etmemelisin. Bu, güneş ışınlarını direkt tenine çekerek cildinin büyük sorunlarla karşılaşmasına neden olabilir.
Ne zaman, ne yapmalı?
* Güneş koruyucusunu güneşe çıkmadan en az 30 dakika önce sürmeli ve cildinin kremi emmesini bekledikten sonra güneşe çıkmalısın.
* Suya her girip çıktığında koruyucu kremini tekrar sürmelisin. "Bir kere sürdüm, bu bana tüm gün yeter" demek olmaz. Her suya girdiğinde cildindeki krem akacak ve etkisini yitirecek.
* Suyla temas etmesen de, sürdüğün güneş ürünlerini 40 dakikada bir yenilemelisin.
* Akşamüstü eve döndükten sonra kesinlikle nemlendirici krem kullanmalısın.
* Güneşlenirken sürdüğün koruyucu kremler asla cildine yetmez. O yüzden duşunu aldıktan sonra mutlaka yüzünü ve vücudunu nemlendirmelisin.
 
Top