1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Sürekli Faydalı Kitaplar Okuyunuz

Konusu 'Edebiyat / Kitap' forumundadır ve dderya tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.184
  Beğenileri:
  7.984
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  126 ÇTL
  Henbert N. Casson'ın 'Hayatta İlerle ve İlerlet'' kitabından..

  Gençlerin çoğu evlenince, sevmeyi; iş bulunca da okumayı unuturlar. Sevgiyi de, bilgiyi de hayatın bir bölümüne ait zannederler. Bu zan sebebiyle race yuvalarda mutluluk yerine mutsuzluk var. Güzel olan ise, daima yaşamak, sevmek ve öğrenmektir, öğrenmenin iyisi de her zaman faydab bir kitap bulundurmak ve zaman buldukça okumaktır.
  [​IMG]
  Kitap ile ilişkiyi kesen kimse, başarılı olamaz. Kitapsız har yat, kör, sağır ve dikizyaşamak demektir. Kitap, bütün dünyaya hakimdir ve siyasetten daha kuvvetlidir. Nice hükmedenleri bir kitap, iktidar koltuğundan düşürmüştür.

  Medeniyeti de kitap oluşturmuştur. Newton “Principia" adb kitabıyla dünyadaki kısanlann düşünüşünü değiştirmiştir. Darwin’in “Türlerin Menşei” adlı kitabı da aynı sesi getirmiştir.

  Adam Smith, “Milletlerin Serveti” isimli kitabıyla Ingihz- ler e ticaretin esaslarını öğretmiştir. Pitt, bu kitabı okuyarak İngiliz başbakanlarından en büyüğü olma ününü kazanmışta.

  Faraday’in 14 yaşlarında ehne geçirdiği kimya kitabıyla günün birinde bütün İngiliz bilginlerinin rehberi olacağım kim bilebilirdi?

  Edison, okulda öğrenip görmedi; fakat annesinin okuduğu kitaplar ile günümüze başarısını ispatladı.

  Kitabın değerini bütün insanlardan daha iyi anlayan Carnegie, devrinde 60milyon İngiliz sterlini kazanmış ve servetinin yansı ile herkes için kütüphaneler kurdurmuştu.
  Üğraştığınız iş ne olursa olsun, işinizde yükselmeniz için
  size yardımcı olacak yığınla kitap vardır. Hayatta insana en pahalıya mal olan şey b ilgisizliktir. Bilgisizlikten kurtulmanın ilacı da okumaktır.
  Okuyan insan, yalnız kendi tecrübeleriyle yetinmez, başkalarından da yararlanır. Bu sayede dikkati, kıyaslamayı benimsemeyi, öğrendiğini uygulamayı öğrenir.
  'Bugün tecrübe ve deneylerle ilgili kitaplar binleri aşmıştır.
  Bunları elde etmek çok kolaydır.
  Kendi tecrübelerimizle öğreneceğimiz her şey bize pahalıya mal olur. Tecrübelerimiz de yeterli değildir. Örneğin, hangimiz kendi tecrübemizle elektrik, kimya ya da matematik öğrenebiliriz?

  Bir kütüphaneye sahip olmak ayncalıkbr. Her hafta az ter fc ücretle kitap alarak birkaç yıl içinde güzel bir kütüphane edinebilirsiniz.

  Okumanın en güzel şekli, ilginizi çeken bölümlere işaret koyarak okumaktır. Çoğumuz gazete için geniş zaman ayırdığımız halde kitaba bu önemi vermeyiz. Gazete herkes için yazılır. Gazetede ilgilendiğiniz konulan okuduktan sonra diğer sayfalara sadece göz gezdiriniz.

  k Propaganda gayesi ile yazılmış kitaplara itibar etmeyiniz. Seyahat kitapları ticaret açısından faydalıdır. Biyografi kitap- £ Izurfhnedhiye tarzında yazılmamış ise, bize kaynak olabilir.

  «Kitap okumaktaki amaç, yalnızca okuyucu olmak değil, o kitaptan faydalanmaktır Birçok insanın yaptığı gibi vakit geçirmek için kitap okumayınız Bu hem fayda hem de zarar getirir. Kitap okumadaki hedefiniz, beyne enerji vermek okumakdur. Asıll mesele beyni olumlu hale getirmektir Hayatın güçlüklerini yenme konusunda faydalanamadıktan sonra, beynimizi yığın yığın yığın bilgiyle doldurmak neye yarar?

  Bir kitabı okuduktan sonra öğrendiklerimizi, hayatımıza ve işimize aksettirebiliyorsak maksat hasıl olmuştur. Kitap, ¡gayemize hizmet etmelidir.

  Edebiyat ile ilgilenenler kitabı kültür sayarlar. Bu yeterli değildir.İnsanın gözleri kör olmadıktan sonra, dünyadaki bütün bilgi emrindedir.Bilgi, düşünce ve his ile kurulan hayat, asıl hayattır. Bunlar hepimiz için bir âlemdir.
  Görüyor ve okuyorsak, dünyadaki bütün kitaplar bize aittir. Bu yüzden yalnızlık çekmemize, cahil yaşamamıza, başarısızlığa uğramamıza sebeb yoktur. Gelişmemiz, okumamıza bağlıdır.
   
  YoRuMSuZ ve alemdar bunu beğendi.
 2. alemdar

  alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

  Katılım:
  27 Haziran 2010
  Mesajlar:
  3.146
  Beğenileri:
  3.198
  Ödül Puanları:
  9.080
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
  Banka:
  6.508 ÇTL
  Emeğine sağlık...
  Kesinlikle katılıyorum...
   
  dderya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş