Suriye Bu Defa Asi Nehri'ni Bombaladı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1
Hatay'ın Altınözü İlçesi'ne bağlı Hacıpaşa Beldesi ile Suriye'yi birbirinden ayıran Asi Nehri'ne top mermisi düştü.

Olay saat 18.00 sıralarında Hacıpaşa Beldesi sınırında meydana geldi. Suriye'nin Derkuş ve İdlip kentlerinde muhalifler ve Suriye askerleri arasında çatışmalar devam ederken, Türkiye ile komşu ülkeyi birbirinden ayıran sınır durumundaki Asi Nehri'ne top mermisi düştü. Top mermisinin suya düşmesi nedeniyle ölen ve yaralanan olmadı.

Hatay'ın Altınözü ve Yayladağı İlçeleri'nin sınır bölgelerine geçen hafta da 5 top mermisi düşmüş, buna Türk Silahlı Kuvvetleri de ateşle karşılık vermişti

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan açıklamaya göre, saat 16.15 sıralarında Altınözü ilçesi Hacıpaşa beldesine bağlı Çarşamba Çiftliği'ne 150 metre sınıra 3 metre mesafede bir alana, Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarından ateşlenen 1 havan topu mermisi düştü. Olayda can ve mal kaybı yaşanmazken, olayın hemen ardından değişen angajman kuralları çerçevesinde Hacıpaşa Piyade Hudut Karakolu'ndan karşılık olarak havan atışı yapıldı.

Hatay Valiliği, bölgede hudut birlikleri tarafından emniyet tedbirleri artırılarak gözetleme faaliyetlerine devam edildiğini bildirdi.

 

Benzer konular

Top