Suriye Yönetimi: Terörü Destekleyen Ülkeler Pişman Olacak

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,831
Beğeniler
6,493
Şehir
Seattle.
#1

Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşşar Caferi, muhalifleri 'terörist' olarak niteleyerek, destek veren ülkelerin pişman olacağını söyledi.

Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşşar Caferi, muhalifleri 'terörist' olarak niteleyerek, bazı ülkelerin verdiği bu destek sebebiyle pişman olacağını söyledi. Caferi, "Terör, teröristleri destekleyen ve koruyan ülkelere uzanacak." dedi.

TÜRKİYE'Yİ SUÇLADI

Suriyeli temsilci Caferi, dün BM Güvenlik Konseyi'nde Suriye'deki durumun ele alındığı 'Ortadoğu'daki durumlar' başlıklı oturumda yaptığı konuşmada Türkiye'yi teröre destek vermekle suçladı.

Caferi; muhalifleri kastederek, terörün sınırları aşarak gündüz gözüyle ve uluslararası örgütlere üye ülkelerin bilgisi dahilinde eylemlerini yaptığını savundu.

"TERÖRİSTLER, TÜRKİYE SINIRINDAN SIZIYOR"

Suriyeli temsilci, "Sınırları aşan bu teröristler Türkiye sınırından sızmaktadır. Suriye'ye düşmanlık besleyen ülkeler kendilerine cihatçı adını veren tekfirci selefi grupları desteklemekte ve Suriyelileri katleden teröri finanse etmekte." dedi.

Caferi, "Bu terör, teröristleri destekleyen ve koruyan ülkelere uzanacak. Bir kısmına da ulaştı bile. Söz konusu ülkelerin bu teröre karşı önlem almaması halinde terör hepimizi yok edecek. Teröre destek veren ülkelerin hükümetleri bir gün Suriye halkına ve ekonomisine karşı yaptıklarından dolayı pişman olacak." ifadelerini kullandı.

 
Top