1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Suruç'ta Canlı Bomba Saldırısı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve cemree tarafından 22 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. cemree
    Eğlenceli

cemree =)=) Süper Moderatör

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki Amara Kültür Merkezi bahçesinde patlama meydana geldi. Kobani'ye geçerek 'yeniden inşa' çalışmasına katılmak üzere bulundukları Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde basın açıklaması yaparken bombalı saldırıya uğrayan gençlerin, bölgeye yardım malzemesi ve oyuncak götürdükleri, park, kütüphane, hatıra ormanı yapmayı planladıkları öğrenildi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş akşam saatlerinde ölü sayısının 31'e yükseldiğini açıkladı. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, "Canlı bomba olduğunu kesinleştirdik" açıklamasında bulundu. Vali Küçük saldırının IŞİD sempatizanı 18 yaşında bir kadın tarafından gerçekleştiği yolunda iddialara ilişkin ise "Canlı bomba ama 18 yaşında mıdır? Yaşı nedir, ne değildir onu henüz ekiplerimiz, güvenlik güçlerimiz tespit için uğraşıyor'' dedi. Başbakan Davutoğlu saldırıyla ilgili olarak ilk bulguların canlı bombayı işaret ettiğini; saldırını faili konusunda IŞİD dahil tüm ihtimaller üzerinde durulduğunu söyledi.

Patlama Kobani’nin yeniden inşa çalışmalarına katılmak üzere dün İstanbul’dan Urfa’nın Suruç ilçesine gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 gencin konakladığı Amara Kültür Merkezi’nin bahçesinde meydana geldi.

Saat 12:00 sıralarında, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu mensuplarının ’Kobani’nin yeniden inşası’ konusunda basın açıklaması yaptığı sırada, büyük bir patlama meydana geldi.

Patlamanın basın açıklaması yapan grubun tam ortasında gerçekleştiği olay anına ilişkin görüntülere yansıdı.

Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi elde edilen ilk bilgilere göre patlamanın canlı bomba nedeniyle gerçekleşmiş olabileceğini ifade etti. Yaralıların durumuyla ilgili açıklama Suruç Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Reşat Doğan yaralılarda parça tesirli bomba ve yanık izinin bulunduğunu söyledi.

Patlama anı;

2. cemree
    Eğlenceli

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki Amara Kültür Merkezi bahçesinde dün meydana gelen saldırıda yaşamını yitiren Ezgi Sadet'in elini sıkıca tutarken çekilen fotoğrafı ile patlamanın simgesi olan ve öldüğü sanılan Gökçe Çetin'in yaralı olduğu ortaya çıktı. Şanlıurfa'da ilk tedavisi yapılan Çetin, ileri tedavi için İstanbul'a gönderildi.

Suruç'ta dün öğleden sonra meydana gelen 32 kişinin öldüğü patlamada, Gökçe Çetin yaralandı ve yanında bulunan ancak yaşamını yitiren Ezgi Sadet'in elini sıkıca tuttu. Bu anlarda çekilen fotoğrafı ile patlamanın adeta simgesi haline dönen iki kadının el ele tutuştuğu görüntü herkesin dikkatini çekti. Çoğu kişinin öldüğünü sandığı Gökçe Çetin'in patlamada yaralandığı ve Suruç Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahale sonrası Şanlıurfa'ya sevk edildiği ortaya çıktı.

Yaşamını yitiren arkadaşının elini sıkıca tutması ile herkesin hafızasına kazanan ve patlamada vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar ve yaralanmalar oluşan Gökçe Çetin, öğleden sonra tedavi gördüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden ambulansla GAP Havaalanı'na götürüldü. Yaralı genç kızın, uçakla ileri tedavi için İstanbul'a sevk edildiği bildirildi.

3. cemree
    Eğlenceli

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    Canlı bomba olduğu iddia edilen gencin annesi Hürriyet'e konuştu

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen canlı bomba 20 yaşındaki Ş.A.A’nın Adıyaman’da yaşayan annesi S.A. Hürriyet’e konuştu. S.A., polislerin sabah evlerine geldiğini ve sorular sorduğunu anlatarak, iki oğlunun 6 aydır Gaziantep’te çalıştığını bildiğini söyledi. Öte yandan saldırının iki canlı bomba tarafından yapıldığı şüphesi üzerinde duruluyor. Suruç'taki patlamada yaralanan bir genç kızın, karın bölgesine saplanmış bomba pimi ile tedaviye alınmasının şüpheleri artırdığı kaydedildi.

Oğlu Ş.A.A’nın ev ve işyeri dış cephe boyası işiyle uğraştığını söyleyen anne S.A., oğluyla son olarak bayramdan önce konuştuklarını belirterek şunları söyledi:

“6 ay önce ağabeyi Y.A. birlikte Antep’e çalışmaya gideceklerini söylediler. Ne işi yapacaklarını sordum, ‘Gidince bulacağız bir şeyler’ dediler. Babası ve ben maddi durumumuz kötü olduğu için kabul ettik. Antep’e gittikten sonra zaman zaman bizi arıyorlardı. İyi olduklarını ve çalıştıklarını söylüyorlardı. Nerede çalıştıklarını yine söylemediler. Son olarak bayramdan iki gün önce görüştük. İyi olduklarını ve meraklanmamamızı söyledi. Daha da görüşemedik. Bayramda aramalarını bekledim ama aramadılar. Çocuklarım böyle bir şey yapmazdı. Bayramda annelerinin babalarının elini öperlerdi. Onları çok merak ediyorum.”

''OĞULLARIMIN IŞİD'LE İŞİ OLMAZ''

Çocuklarının IŞİD ya da farklı bir örgütle bağlantısı olup olmadığı yönündeki soruya anne S.A., “Allah esirgesin. Oğullarımın ne IŞİD’le ne başkasıyla işi olmaz” diyerek cevap verirken, sabah eve polislerin geldiğini şu sözlerle anlattı:

“Polisler çocuklarımın nerede olduğunu sordu. Bende bildiklerimi anlattım. Ne olduğunu sordum bana bir şey anlatmadılar. Mahalledeki komşularım oğlumun nüfus cüzdanının internette gezdiğini söylediler. Ne olduğunu hala öğrenebilmiş değilim. Babası da kamyon şoförü, o da yıkılmış durumda. Bilgi alamıyoruz kimseden. Siz ne olduğunu biliyor musunuz?”

''BENİM DE CİĞERİM YANMASIN BAŞKA ANNELERİN DE''

Suruç’ta yaşanan bombalı saldırıdan haberi olmayan anne S.A., “Benim çocuklarım karıncayı dahi incitmez. İnşallah da incitmemiştir. Onların da başına bir şey gelmesin inşallah. Benim de ciğerim yanmasın başka annelerin de ciğeri yanmasın” dedi.

YARALI GENÇ KIZDA BOMBA DÜZENEĞİ İDDİASI

Öte yandan dünkü patlamada yaralanan ve tedavi için hastaneye götürülen 20 yaşlarındaki bir genç kızın karın bölgesinde bomba pimi bulunduğu ileri sürüldü. Canlı bomba olarak kendisini patlatan saldırgan ile ortak hareket etmesinden kuşkulanılan Genç kız, Suruç’taki ilk müdahalesinin ardından Şanlıurfa’ya sevk edildi. Ağır yaralanan ve vücudunda yanıklar oluşan genç kızın karın bölgesindeki bomba piminin patlama ile vücuduna yapışmış olma ihtimalinin de bulunduğu belirtildi. Yaralı kızın saldırıyla ilişkinin olup olmadığının araştırıldığı kaydedildi.

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.717 ÇTL
    Üzerinde çok yorum yapabileceğim bir olay değil. Memleketi karıştırmaya yönelik kirli eller iş başında. Kim bilir kimin çıkarına hizmet ediyor bu olaylar. Ah benim güzel ülkem ah ne hale getirdiler seni böyle. Ölenler rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Çağlayağmur, alemdar ve kAşİf bunu beğendi.
  5. cemree
    Eğlenceli

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
  6. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Moderatör

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    lütfen alet olmayalım 1980 öncesine çevirecekler ülkeyi kanmayalım ne olur amaç belli senaryo yazılmış.gençlerimize oynatılıyor,besbelli iki kutup oluşturulup kaos ortamı yaratılacak,daha dün sağ sol diye ayırdıkları toplumu şimdi türk kürt diye ayırmaya çalışıyorlar,bu tuzağa düşersek canımız çok yanacak ve sanırım yanmayada başladı...

YoRuMSuZ, Çağlayağmur ve alemdar bunu beğendi.
  7. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Moderatör

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    bir çoğunuz bilmeyebilir ben 1980 öncesini çok iyi biliyorum her şey aynı böyle başladı,daha sonra binlerce genç feda edidi,sonuç ortada sağduyumuzu kaybetmeyelim o günleri yeniden yaşamak istemiyorum ...

Çağlayağmur ve alemdar bunu beğendi.
  8. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.532
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.897 ÇTL
    Kesinlikle sağduyulu olmalıyız...
    Artık kimseyi aptal yerine koyamazlar. Vatandaş her şeyin farkında. Ama maalesef farkında olmayanlar bu olaylara alet ediliyor. Terörün her türlüsüne karşıyız ve şiddetle kınıyoruz. Bu vatan öyle kolay kazanılmadı. Üç beş kendini bilmez şerefsizlerin kurduğu oyunlarla, kışkırtmalarla ALLAH' ın izniyle yıkılmaz, bölünmez...
    Buna kimsenin gücü yetmez...
    Şu üç günlük dünyada neyi paylaşamıyoruz bilmem ki!
    Bilirim, hem de çok şeyler bilirim, unutmadık sokağa çıkma yasaklarını, unutmadık o eski karanlık dönemleri. Aynı karanlığın içine çekemeyecekler bizi. Hangi güç, hangi güçler bu duruma itmeye de çalışsa yetmeyecek güçleri. ALLAH' ın izniyle...
    Bu kadar acımasızlık olmaz arkadaş. Her şeyin bir hesabı var. Belki yarına kalır ama asla yanına kalmaz kimsenin...
    Aklımızı başımıza alalım, kim dost, kim düşman dikkat edelim. Etmeye çalışalım.
    Biliyorum çok zor bu zamanda kim dost, kim düşman, ayırt etmek... Elimizden geldiğince... Bu vatan hepimizin. Hepimizin meselesi olmalı bu durumlar. Aman ya bana bir şey olmuyor ya kim ne yaparsa yapsın tarzı düşüncelerde hiç hoş değil. En azından sağduyulu olalım. Kin, nefret, düşmanlık, bunların yerine sevgiyi, saygıyı, barışı koymak çok mu zor? Değil elbet. Ama birilerinin zoruna gittiği için, istenmiyor ki! Ülkemiz insanı ferah yaşasın...
    Gün birlik olma günüdür, siyaseti, egoları, menfaatleri bir kenara atıp, ivedilikle CANIM TÜRKİYE' miz için gereken neyse yapılmalıdır...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE... DİYEBİLENE...

YAŞANANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM...

Çağlayağmur ve kAşİf bunu beğendi.
  9. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Ne zaman güzel ülkem karıştırılmak istense; iki kutup oluşturulur ve bu kutuplar kinle nefretle beslenir. Yıllar öncesi yaşanan olaylar yeniden alevlendirilmeye çalışıyor. Sağ sol davaları az can almadı zamanında. Evimizden çıkamaz olduk yıllar önce. O günleri tekrar yaşamamak için her ne düşüncede olunursa olunsun sağduyu diyorum bende. Kolay yetişmeyen çocuklar heba olmasın artık. Suruç'ta yaşanan olayı şiddetle kınıyorum. Dinimiz cana kıymayı emretmiyor. Bilakis Allah'ın verdiği canı Allah alır.
    Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet acılı ailelerine baş sağlığı diliyorum.

alemdar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş