Takma kirpik nasıl takılır

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Kirpikleri kısa olan bayanları, dahada güzel görünmek için ve bakışlarına anlam katmak için, takma krpikleri tercih eder. Peki takma kirpikler nasıl takılır, püf noktaları nelerdir; buyrun bu makalemizde bilgi edinelim bayanlar.

Kirpiği gözlerine göre ayarladıktan sonra takma kirpik kutusunun içinde yer alan yapıştırıcıyı sürüp kirpiklerinize cımbız yardımıyla yerleştirin. Takma kirpiğin doğal görünmesini sağlamak için cımbız yardımıyla nazik hareketlerle kirpiği yapıştırın. İnce saplı makyaj fırçasının ucuyla takma kirpiği aşağı doğru ittirin. Takma kirpiğin kuruması için yaklaşık 2 dakika bekleyin.

Takma kirpiği yapıştırdıktan sonra göz kapaklarınızın üzerinde yapıştırıcıdan kalan siyah ya da beyaz noktacıklar oluşacaktır. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak için eyeliner ya da göz kalemi ile kirpik diplerinizin üzerinden geçmelisiniz.

Takma kirpik ve kendi kirpiklerinizin doğal görünmesi ve bütünleşmesi için kirpik kıvırıcısı yardımıyla kirpiklerinizi kıvırın. Kirpiklerinize bolca rimel sürün.

Takma kirpik kullanımı birkaç kez tekrar ettiğinizde kolayca kullanabileceğiniz bir üründür. Denedikten sonra gözlerinizdeki büyüleyici değişime hayran olacaksınız.

Şimdi ise akma kirpiğin püf noktalarını öğrenelim bayanlar.

1- Kişiliğinize en ugyun kirpiği seçin. Sadelikten hoşlanıyorsanız birkaç tane tekli kirpik takın. Daha gösterişli sonuç için takma kirpikleri gibi bütün ve sık kirpikleri deneyin.

2- Kirpikleri taktıkça alışırsınız. Bu nedenle uygun takma kirpikleri takıp çıkararak kendinizi geliştirin.

3- Takma kirpiğinizi kendi kirpiğinizin üzerine koyun. Kirpiğinizden uzun olan kısmı makasla kesin.

4- Kirpiği cımbızla tutun ve dibine yapıştırıcısını sürün. Gözünüzü kapatın ve gözünüzün dış kısmındaki deriyi nazikçe gererek takma kirpiği kendi kirpiğinizin üzerine yerleştirin.

5- Kirpikleri evden çıkmadan hemen önce takın ve tüm gece dayanmalarını istiyorsanız fazla dokunmayın.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#6
İki kere yüzüme soba parladı sonrada istediğim gibi olmadı,badem yağı bile sürdüm ama nafile...Yani denemek istiyorum şöle resimdeki gibi bakayım biraz :)
 

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#7
Hiç ihtiyacım olmadı:)Ailece aşırı uzun kirpiklere sahibiz,babaannemin kirpikleri o kadar uzardı ki keserdi onlar,takmaya gerek kalmıyor yani:)

Yakışan kadınlar çok fazlalıkta,gördüğümde beğeniyorum:)
 

Benzer konular

Top