1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Taş atan çocuğa 5 yıl hapis

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve MeRciMeK tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    14 yaşındaki çocuk terör örgütü adına suç işlemekten mahkum oldu...

Şırnak'ın Cizre ilçesindeki izinsiz gösterilerde polise taş attığı gerekçesiyle yargılanan 14 yaşındaki C.E, 10 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, sanığın yaşının küçük olması nedeniyle yarı oranında indirildi.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında tutuksuz yargılanan sanık C.E, hazır bulundu. Sanık C.E, yaptığı son savunmasında, izinsiz gösteriye katılmadığını, çalıştığı iş yerini açmak üzere evden çıktığını belirterek, ''Yolda gösteri yapan grupla karşılaştım. Onlara atılan gaz bombalarından etkilenmemek için yüzümü kazağımla kapattım. Sonra polis beni yakaladı'' dedi.

Mahkeme verdiği kısa bir aranın ardından sanık C.E'nin TCK'nın ''terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek'' suçunu içeren 314/2. maddesi uyarınca 6 yıl 3 ay, Terörle Mücadele Kanunu'nun ''terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçundan 10 ay, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 33/c maddesinde yer alan ''dağılma sırasında silah veya araçlarla mukavemet etmek'' suçundan da 3 yıl olmak üzere toplam 10 yıl 1 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasını kararlaştırdı.

Mahkeme, sanığın suç tarihinde 15 yaşından küçük olması nedeniyle verilen cezada yarı oranında indirim yaptı. C.E'nin cezası 5 yıl 15 güne indirildi.

-OLAY-

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 9 Ekim 2009'da gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde, bir grup ateş yakıp, yollara barikat kurmuştu. Gruptakiler, polisin müdahalesine taşla karşılık vermiş, çıkan olayda bazı göstericiler gözaltına alınmıştı.

2. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Hmmm caydırıcı olması için verilmiştir.

3. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Umarım caydırıcı olur ama pek sanmıyorum.

Sayfayı Paylaş