1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Tasavvur hakka adanmalı, nazar nefsten kurtulmalı!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 27 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Sadrı vecde getiren aşk olmalı
    Hal, sabır ile durulmalı, azim hevanın keyfiyetinesunulmamalı
    İhlas ruhun senası ve vakarıyla kuşanmalı, mizan aklın veiradenin mihengi sayılmalı
    Aline yabancı olan, mizacını değişmez sanan, kul olmanın acziyetiniedebiyle yudumlamayan aşktan anlamaz

Yar, nefsin yelpazesi değil arıdır
    Hak nazarıyle cemali temaşa eylemeyen, edebin urbasınıgiymeyen uryandır
    Derviş hassasiyet içinde ki nefrestir, hak için feday-ı canolmaya karar kılmış gedadır
    Şevki ve vecdi aşkın inşirahından tezahür eder, halivicdanlaşmış adaktır, gama çok yabancıdır

Aklı ve vicdanı nefsin eline bırakmak
    Bin bir bela ve musibet hak adına muhasebe edilmezse, kadersuçlanırsa acınmak
    Dünya insanı olmaktan öte, vakit geçirmek, nedensiznefeslenmek, ideal sahibi olmadan ölmek azaptır
    Cennet ve cehennem iradenin ve aklın mizan hassasiyetinde kiokuludur, ihlas ve izan hak için bahşedilmiş noktadır

Bir yaşlı ve özürlü teyze gördüm
    Kimbilir halinden ne kadar bizardı, yürümek adına fevkaladegörünen cefaydı
    Dikkat kesildim, lütfedilen ibretle irkildim, kahkahasıkulakğı tırmalayan kızlar gülüşüyordu, acıydı
    İçim parçalandı, sinem daraldı, o zavallı ve budala kızlar adınahayıflandım, güya okuyorlardı

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş