1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Tatilde'de Nerelere Gitmeli,Nereleri Görüp ,Nerede Ne yemeli..?

Konusu 'Turizm Rehberi' forumundadır ve RUZG4R tarafından 24 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Forumumuzun yaş ortalamasına bakınca bir çoğumuz tatilde illaki bir şeyler yapıyoruz..Bizde iz barakan gidip gördüğümüz tatil yerleri ,tarihi eserler,oteller,restoranlar bir başlık altında toplana bilir ..Kimsenin işine yaramazsa benim yarayacağı kesin :))

Nevşehir..Kapadokya
    Nevşehir için şuraları gidip görün diye bir sınırlama getirmek haksızlık olur..Her yeri ayrı bir güzellikte mutlaka her yeri görmeye çalışın ürgüp,göreme,avanos benim aklıma ilk gelenler ..

Avanosta çömlek yapın mesela .. Ben yaptım bir bardakdı bardaktan başka her şeye benziyordu ama:D

Tabi bu kadar kirlenmiyorsunuz :)

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Ürgüp'te testi kebabı yiyin ve Türk gecesine mutlaka gidin :)

O Ağacın altını ziyaret edin .Manzaraya karşı kavrulmuş kabak çekirdeği yiyin ve şarap için şraap sevmeyenler olabilir bende sevmem ama kapadok'yanın şarabı tatmaya değer :)

Mutlaka ata binin hatta iyi bir binici iseniz kapadokyayı atla gezin :)

Balona binin..tabi benim gibi tembel değilsenin ve sabah 4 de kalkabiliyorsanız :))

2. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Gaziantep
    Gaziantep çok fazla gezip görmeye vakit bulamadığım ama ilerde mutlaka tekrar gitmek istediğim bir yer.. Antep deyince akla ilk bakırcılar çarşısı geliyor..Mistik bir ortam bana birazda tuzlu geldi .Ama el emeğine değer galiba :)

Çarşıdan dümdüz ilerlediğiniz zaman bir cafenin olduğu meydan çıkacak karşınıza .Orada nargile ve çay içmenizi tavsiye ederim .Çok başka bir havası var..

Antep'in merkezinde lokantaların oldu bir sokak bulunmakta mezeleri muhteşem .yemekleri harika .Çiğer şiş yemeden dönmeyin :) ve kelle çorbası :)

Yalnız küçük bir uyarı eğer ailenizle gidiyorsanız ve otelde konaklayacaksanız Antep deki otellerin hemen hemen hepsinin altı pavyon :)

3. HAYAL__

HAYAL__ * kaLp gözüyLe *

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    1.880
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    10 ÇTL

Cidden mi yaa :) ee Antepte nerede kalıYor ailesiyle gidenler :)

4. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Yine otelde kalıyor hayal belki olmayanda vardır ama biz arkadaşla iddiaya girip 4 otele gittik hepsinde vardı ..Bir resepsiyon görevlisi olmayan bulamazsınız deyince aramaktan vazgeçtik ve ben kaybettim :D

5. HAYAL__

HAYAL__ * kaLp gözüyLe *

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    1.880
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    10 ÇTL
    Yaa ben Anteb i çok merak ediyordum :) hiç oldu hayallerim ...

6. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Adana

Temmuz ve ağustosta gitmediğiniz taktirde muhteşem şehirlerimizden biri çünkü çokkk sıcak ve insanları da bir o kadar sıcak ve eğlenceli :) Adana'da gidip görmediğim ama adını duyduğum bir çok antik kent var.Tabi birde eski çarşıları ..Köprünün manzarası çok güzel ..

baraj karşı içmek harika :))

Sıcağa iyi gelen tatlı sevmeyenlerin bile büyük bir zevkle yiyeceği garip bir tatlıları var adı gibi ilginç ..Bici ..:)
    Hayatımda hiç bu kadar tatlı tüketmedim here lde çünkü tatlı buzdan yapılıyor .

Bir uyarıda buradan gecenin bir yarısı birileri size hadi şırdan yemeye gidelim derse siz bilirsiniz ama iyi düşünün sonra dehşet içinde izleyebilirsiniz :D

7. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Bursa
    En çok beğendiğim şehirlerden biri Osmanlı döneminden kalma camiler, küllüyeler ,türbeler özellikle Osman Gazi ve Orhan Gazi nin türbesi ,ulu cami ,eski çarşılar gezip görecek bir çok yer var..

ulucami

Ulu caminin yakınlarında eski antikalar satan bir çarşı var..Oldukca ilginç çünkü osmanlı zamanında kullanılan paraları bile gördüm .Tarihin şehri :)

Ayrıca koza han denen yer benim en çok beğendiğim yerlerden biridir..

Bursaya gitmişken mutlaka iskender kebap ta yemek lazım ..Ayrıca köfteci yusufta köfte yemenizi de tavsiye ederim ..:)

Ve beyler Mintekste çay için :D

8. _nehir_
    Avare

_nehir_ Schrödinger'in Kedisi ♕ Özel üye

Beğenileri:
    4.243
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    827 ÇTL
    Ben Minteksi bilmem :D Ama Cumalıkızık'ta kahvaltıya gidiniz efenim, Mudanya'da sahil turu da hoş olur, ayrıca Uludağ her mevsimde ayrı güzeldir :) Bir de Tophane'den kuşbakışı Bursa izlenebilir :)

9. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Evet Mudanya sahiline ve Uludağ'a gittim çok güzel .:)

10. felsefe_mi

felsefe_mi ...!... Özel üye

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    Antep'i çok detaylı göremedim ama kapadokya-ürgüp-avanos tarafları cidden harika. Tek pişmanlığım orada balona binmemek oldu.

Ayrıca Adana'da şırdan yiyin efenim, güzeldir :)

Sayfayı Paylaş