1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Tatlı Krizinin Nedenleri

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 26 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL

Tatlı krizinin sebepleri şunlardır:

* Tatlı krizinin en yaygın nedeni duygusal durumdur. Mutsuzluk, üzüntü ya da stres kişiyi tatlı yemeye zorlar. Tatlı yiyerek sıkıntıların geçeceği ve rahatlanacağı düşünülür. Özellikle mutsuz kişilerin tatlı krizine girdiği görülmüştür.

* Bir diğer neden ise; bazı minerallerin ve vitaminlerin vücut tarafından yeterli seviyede alınamamasından dolayı tatlı krizlerinin oluştuğu da görülmüştür.

* Kadınlarda tatlı krizinin en fazla yaşandığı dönem adet öncesi dönemdir. Adet öncesinde bayanlar tatlı krizine girebilir ve tatlı yiyeceklere aşırı istek duyarlar. Eğer sadece bu dönemlerde tatlı krizine giriyorsanız bazı beslenme düzenlemeleri ile bu duruma çözüm getirebilirsiniz.

* Tatlı krizinin bir diğer nedeni de bağırsak parazitleridir. Bu durum birçok kişide görülür. Bu bağırsak parazitlerinden kaynaklı iştah açılmaları ve devamlı acıkma şikâyeti görülebilir. İştahlarını tatlı tüketerek bastırmak isteyen kişiler tatlı krizine girebilir.

* Kansızlık ve demir eksikliği de tatlı krizlerinin nedenleri arasında sayılabilir.

* Kadınlarda tatlı krizinin iki nedeni vardır. Birincisi adet öncesi dönem, ikincisi ise polikistik over sendromudur. Bu durumu bir uzman doktor ile çözmek en mantıklı olanıdır.

* Uzun yıllar yeme alışkanlığı tatlı krizinin bir diğer nedenidir.

* Tatlı yeme alışkanlığı da tatlı krizlerine neden olur.

2. cemree
    Eğlenceli

cemree =)=) Süper Moderatör

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    Örneğin tamda şuan ben ;

Tatlı krizinin en yaygın nedeni duygusal durumdur. Mutsuzluk, üzüntü ya da stres kişiyi tatlı yemeye zorlar. Tatlı yiyerek sıkıntıların geçeceği ve rahatlanacağı düşünülür. Özellikle mutsuz kişilerin tatlı krizine girdiği görülmüştür.

bu neden ile yiyorum browni olmasa ne yaparmısım bilmiyorum :kik

3. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.785
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    387 ÇTL
    Bnde çok nadir olur o da nutella krizi

4. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Aslında bende çok olur ama kendime sınır koydum. Ailede diabet olunca bazı alışkanlıkları minimuma indirmek zorunda kaldım.

Sayfayı Paylaş