Tatlı Krizinin Nedenleri

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY

Tatlı krizinin sebepleri şunlardır:

* Tatlı krizinin en yaygın nedeni duygusal durumdur. Mutsuzluk, üzüntü ya da stres kişiyi tatlı yemeye zorlar. Tatlı yiyerek sıkıntıların geçeceği ve rahatlanacağı düşünülür. Özellikle mutsuz kişilerin tatlı krizine girdiği görülmüştür.

* Bir diğer neden ise; bazı minerallerin ve vitaminlerin vücut tarafından yeterli seviyede alınamamasından dolayı tatlı krizlerinin oluştuğu da görülmüştür.

* Kadınlarda tatlı krizinin en fazla yaşandığı dönem adet öncesi dönemdir. Adet öncesinde bayanlar tatlı krizine girebilir ve tatlı yiyeceklere aşırı istek duyarlar. Eğer sadece bu dönemlerde tatlı krizine giriyorsanız bazı beslenme düzenlemeleri ile bu duruma çözüm getirebilirsiniz.

* Tatlı krizinin bir diğer nedeni de bağırsak parazitleridir. Bu durum birçok kişide görülür. Bu bağırsak parazitlerinden kaynaklı iştah açılmaları ve devamlı acıkma şikâyeti görülebilir. İştahlarını tatlı tüketerek bastırmak isteyen kişiler tatlı krizine girebilir.

* Kansızlık ve demir eksikliği de tatlı krizlerinin nedenleri arasında sayılabilir.

* Kadınlarda tatlı krizinin iki nedeni vardır. Birincisi adet öncesi dönem, ikincisi ise polikistik over sendromudur. Bu durumu bir uzman doktor ile çözmek en mantıklı olanıdır.

* Uzun yıllar yeme alışkanlığı tatlı krizinin bir diğer nedenidir.

* Tatlı yeme alışkanlığı da tatlı krizlerine neden olur.

cemree

=)=)
V.I.P
Örneğin tamda şuan ben ;

Tatlı krizinin en yaygın nedeni duygusal durumdur. Mutsuzluk, üzüntü ya da stres kişiyi tatlı yemeye zorlar. Tatlı yiyerek sıkıntıların geçeceği ve rahatlanacağı düşünülür. Özellikle mutsuz kişilerin tatlı krizine girdiği görülmüştür.

bu neden ile yiyorum browni olmasa ne yaparmısım bilmiyorum :kik

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY
Aslında bende çok olur ama kendime sınır koydum. Ailede diabet olunca bazı alışkanlıkları minimuma indirmek zorunda kaldım.