1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Tavşanla Geyik

Konusu 'Çocuk Masalları' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 28 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.777
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    374 ÇTL
    TAVŞANLA GEYİK

Küçük tavşan yeni bir giysiye ihtiyacı olan ninesiyle birlikte yaşıyormuş. “Çıkıp senin için bir geyik avlayacağım” demiş. “Sonra da sana ondan güzel bir elbise yapacağım.”

Avlanmak için çıktığında tuzağına bakarken yayını yere bırakmış. Yayı gören bir geyik gelmiş.

“Tavşana bir şaka yapayım” demiş kendi kendine. “Yayın teline yakalanmış gibi yapayım.” Sonra ayağını tele geçirmiş ve ölü gibi uzanmış.

Biraz sonra tavşan dönmüş. Geyiği görünce sevinçle haykırarak eve koşmuş: “Nine bir geyik yakaladım. Derisinden güzel bir elbisen olacak. Eskisini ateşe atabilirsin.”

Yaşlı nine de denileni yapmış.

Geyik kahkahalar içinde ayağını kurtarmış. “Hey dostum, tavşan” diye seslenmiş, “Beni yakaladığını sandın, ama seni kandırdım.” Ve çalılıkta kaybolup gitmiş.

Geyiğin derisi için geri dönmüş olan tavşan tekrar eve koşmuş aceleyle. “Nine elbiseni ateşe atma sakın” diye haykırmış. Ama çok geçmiş. Eski elbise çoktan yanıp kül olmuş.

Sayfayı Paylaş