TCDD'de Kuşetli Vagonda Kadınlı Erkekli Seyahat Yasaklandı

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
Katılım
15 Eyl 2014
Mesajlar
5,902
Beğeniler
6,547
#1

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tepki çekecek bir uygulamaya imza attı. Karısıyla birlikte vagonlarda seyahat etmek isteyen vatandaşa 'Eşiniz dahi olsa bilet veremeyiz' denildi…
KUŞETLİ VAGONDA KADINLI ERKEKLİ SEYAHAT YASAK
Buna göre artık, kuşetli vagonlanda kadın-erkek karışık yolculuk yapılması yasaklandı. Ankara Gar Müdürlüğü yetkilileri SÖZCÜ'ye, "TCDD'nin emri var. Kuşetli vagonlar 4 kişi. Karı-koca da olsa oradan yer vermiyoruz'' dediler. Kuşetli vagonda seyahat etmek isteyen kadınlara ayrı, erkeklere de ayrı bölümlerde bilet satılıyor.
"BURASI ARABİSTAN MI?"
TCDD'nin kuşetlilerde harem-selamlık uygulaması, 67 yaşındaki N.A. adlı vatandaşın eşiyle birlikte kuşetli vagonda yolculuk yapmak amacıyla bilet almak için Ankara Garı'na gitmesiyle ortaya çıktı. Gişe memuru "Kuşetlilerde erkek-bayan beraber vermiyoruz" yanıtını alan N. A., "Burası Suudi Arabistan mı? Yanımdaki 40 yıllık eşim" dedi. N. A. itirazlarına rağmen kuşetli bileti alamadı.
"BİZE GELEN TALİMAT BU"
Ankara Garı Müdür Yardımcısı Mehmet Duman konuyla ilgili SÖZCÜ'ye açıklama yaptı. Duman şöyle dedi: "TCDD'nin bize talimatı bu yönde. Kuşetlilerde bu uygulama yapılıyor. Çünkü o bölüm 4 kişilik ve siz eşinizle de birlikte olsanız, oraya başka kadın ya da erkek yolcular gelecek.'' (Kaynak:Sözcü)

 
Düzenleyen yönetici:

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#2
:eek: yeni duyuyorm bunu soku ustumden atamadm , cocuklugunda bolca tren seyahati yapan biri olarak hem eglenceli hemde sorunsuz biseydi . zaten ailecek yola cikan insan orayi tutucak sayida bilet alirdi yada iki kisilik yerler vardi . ne gunlere kalmisiz :confused:
 
Top