Tebrikler Çiğdem Dede!

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,623
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1
2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda, kadınlar halter 44 kiloda mücadele eden Çiğdem Dede gümüş madalya kazandıExcel Arena'da yapılan müsabakalarda, ilk hakkında 105 kiloda başarısız olan 32 yaşındaki milli sporcu, ikinci hakkında barı kaldırdı. Son hakkında önce 113 kilo bildiren Çiğdem Dede daha sonra bu kiloyu 109'a indirdi ancak başarılı olamadı. Milli halterci, 105 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bu sıklette altın madalyayı 109 kilo ile Nijeryalı Ivory Nwokorie, bronz madalyayı ise 100 kilo ile Ukraynalı Lidiia Soloviova kazandı.

2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda, kadınlar 44 kiloda gümüş madalya kazanan milli halterci Çiğdem Dede, madalya kazandığı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Madalya töreni sonrasında, Çiğdem Dede, ''Çok mutluyum, heyecanlıyım. Altını kaçırdım, onun için biraz üzgünüm. Fakat gümüşü hak ettik ve aldık. Türkiye'ye öyle gidiyoruz'' dedi.

9 ay boyunca kampta yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini ifade eden milli halterci, ''Kampta, burada yaptığım kiloların daha üstünü yapıyordum ama burada biraz fazla heyecan bastırdı. Olsun yine de madalyamızı kaçırmadık'' diye konuştu.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, madalya kazanan Dede'yi telefonla arayarak tebrik etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün de Türkiye Paralimpik Komitesi Asbaşkanı Demirhan Şerefhan'ı arayarak sporcuları tebrik ettiği ve başarı dilediği öğrenildi.

(HT)
 

Benzer konular

Top