1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Teknik Nedir

Konusu 'Türkçe Sözlük' forumundadır ve Suskun tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  311
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.933 ÇTL
  Teknik Nedir


  Belirli bir sportif hareketin, amaca uygun ve ekonomik şekilde gerçekleştirilmesine denir. Hedeflenen ideal hareketin gerçekleştirilmesi, yani optimal hareket fiilinin sporcu tarafından uygulanmasını sağlayan çözüm yöntemidir. Yapılamakta olan spor dalına özgü hareketleri, kusursuz ve en iyi şekilde yapabilmeyi sağlayan psikomotor beceri ve yarışmayı kazanabilmek için taktiğin gerektirdiği davranışlarda bulunmayı sağlayan zihinsel yeteneklerdir.

  Teknik Beceri

  Bir motorik öğrenme sürecinin ve tüm senzomotorik işlevlerden oluşan karmaşık bir sürecin sonu*cudur.

  Teknik Direktör

  Bireysel sporda sporcuyu, takım sporlarında çalıştırdığı takımı yapılacak karşılaşmada ne tür bir çalışma planı (taktik) gerçekleştireceği, oyuncu veya oyuncuların karşılaşmalarda nasıl bir görev yapacağını belirleyen, takımda kimlerin kadroda bulunacağını tespit eden en yetkili kişidir.

  Teknik Kondisyon

  Yüksek performans düzeyinde psikolojik, fizyolojik ve anatomik uyumun sağlanarak spor dalına uygun denge durumunun korunmasıdır.

  Teknik Mükemmellik

  En zor müsabaka koşulları altında sportif alıştırmanın, hareket yapılarını ekonomik ve mükemmel şekilde yapabilme ve maksimal verime ulaşabilmedir.

  Teknik Puan

  Artistik cimnastik vb. sporlarda, yarışmacının teknik durumunu değerlendirmek üzere hakemler tarafından verilen puan.
   

Sayfayı Paylaş