Telefon Bağımlılığını Azaltan Uygulama Forest Nedir ?Nasıl Kullanılır

AybüKe

Kahpelik Son Moda
Site Yetkilisi
Moderatör
Katılım
8 Ock 2018
Mesajlar
1,663
Beğeniler
1,209
Şehir
Antalya
#1
Telefon bağımlılığını azaltan uygulama: Forest

Forest, başlıktan da anlayacağınız üzere son zamanlarda telefon bağımlılığına dikkat çekilerek geliştirilen, telefonu daha az kullanmaya yönelik bir uygulamadır. Örneğin; telefonu çok kullanıyorsanız ve bundan dolayı çevrenizden tepkiler almaya başladıysanız, kendinizi ailenize, sevgilinize ya da bir dostunuza affettirebilmek adına Forest uygulamasını deneyebilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olan ve Android işletim sistemi bulunan telefon ya da tabletinize indirebileceğiniz uygulamanın çalışma mantığına gelince: Forest ile bir orman oluşturuyoruz. Telefonun ekranına bakmadığımız veya cihazı kurcalamadığımız her 30 dakikada 1 tane ağaca sahip oluyoruz.

Forest nasıl kullanılır?

Kullanımı oldukça basit ve yormayan bir uygulama olan Plant’te yapmamız gerekenler;
Uygulamayı başlatmak ve ardından Plant (Bitki Ek) ‘e dokunun. Geri sayım başladığında cihazın ekranını kapatın ve ektiğiniz tohum ağaç olana dek bekleyin.

Toplamda kaç tane ağaca sahip olduğunuzu görmek için ise ekranın sol üst kısmında bulunan ağaç simgesine dokunun.

Dijital iletişimi kısıtlayarak sözlü iletişime kucak açın. Sevdiklerinize verdiğiniz değeri bir kat daha arttırın. Bunun yanında Forest’i çocuklarınıza teşvik ederek, eğitimine anlamlı bir katkı sağlayabilirsiniz.
 
Top