Telefonda 7 Kuralla Başını Döndürün

Mc_ÖRGE

HalaMadrid
Katılım
15 Eyl 2009
Mesajlar
1,654
Beğeniler
84
Şehir
İzmir
#1


Uzun zamandır beğendiğiniz kızdan telefon numarasını almayı başardınız sonunda. İlk telefon konuşmasının ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz ve sinirleriniz alt üst olmuş durumda.

Ee şimdi ne yapacaksınız? Telefon kuralları kadınlara vereceğiniz ilk izlenim için çok önemlidir. Eğer çoğu insan telefonu çevirmeden düşünseydi feci telefon konuşmaları engellenebilirdi. Paslanmış veya telefon özürlü olabilirsiniz o yüzden size çoğu uzmanın verdiğinden daha basit ipuçları veriyoruz. Aşağıdaki 7 ipucu telefonda muhteşem bir ilk izlenim bırakmanızı sağlar.

1. Konuşmaları kısa tutun

Çok meşgul bir avukat veya işsiz olabilirsiniz ama ona her zaman dolu ve aktif bir hayatınız olduğunu düşündürün. Konuşmalarınızı kısa tutarak ona meşgul ve aranan bir adam izlenimi verirsiniz. Hem de konuşmayı bitiren olduğunuz zaman, kontrolü elinizde tutabilir ve onu zamanınızdan daha fazlasını isteyerek bırakabilirsiniz.

2. Yüksek notada bırakın

Her zaman en son ne dediğinizi hatırlayacaktır. O yüzden konuşmayı bitirmeden önce pozitif bir not bırakmaya dikkat edin – bu iyi düşünülmüş bir şaka veya komik bir hikaye olabilir. Telefon konuşmanızın tamamı kötü geçmiş olabilir ama telefonu kapatırken onu gülümsetebildiyseniz sizinle tekrar konuşması büyük ihtimal.

3. Aramanızın bir amacı olsun

Sadece havadan sudan sohbet etmek için aramayın. Hazırlığın ne kadar önemli olduğunu anlatamayız. Aramanın amacı için hazırlıklı olun ve bu da sizin daha önceden plan yapacak kadar düşünceli olduğunuz izlenimi verir. Ayrıca bu plan garip bir sessizlik olursa veya telesekreteri çıkarsa da işinize yarar.

Hangi tonla konuşmalısınız, ne zaman mesaj bırakmalısınız, günün hangi saati aramalısınız ve dahası için sonraki sayfa…

4. Pozitif olun

Kadınlar nötr dinleyici olarak ün salmış olabilir ama siz negatif ve kasvetli bir şekilde konuşursanız uzun sure dinlemezler. Patronunuz saygısız veya iş arkadaşlarınız becereksiz olabilir – şikayetler özellikle ilişkinin ilk aşamalarında can sıkıcıdır. Muhtaç gibi görünmek istemiyorsanız duygusal yükünüzü kendinize saklayın, en azından ilişkinin başında. Konuşmayı poziif tutmak ve sızlanmamak için çaba sarfedin.

5. Sadece ikinci aramada mesaj bırakın

İlk aramada mesaj bırakmaktan kaçının; sizi ilgiye muhtaç gibi gösterebilir. Büyük ihtimalle en önemli ve en kalıp kural olabilir bu. Bilinmeyen bir numaradan arayarak veya telesekreter makinasını defalarca konuşmadan kapatarak radarından kaçabileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Eğer ilk aramanıza cevap vermezse mesaj bırakmadan kapatın ve sonra tekrar deneyin. Ikinci aramada mesaj bırakın ve sizi geri arayana kadar aramayın. İkiden fazla aramayarak çaresiz olduğunuzu göstermediiz ve de topu onun sahasına attınız.

6. Uygun bir zamanda arayın

Çalışma saatleri içinde aramak kesinlikle yanlış. İlk önce iş yerinde onu düşündüğünüz ortaya çıkar – onu aramak için vakit bulduğunuz zaman, sizin aklınızda çok yer kapladığını anlar. Ayrıca sizin aramanıza etrafında iş arkadaşları ve patronu varken açık olmayabilir. Eğer haftasonu için buluşma ayarlamak istiyorsanız çarşambaya kadar arayın. Cuma ve Cumartesi akşamları kesinlikle aramayın.

7. Tutarlı bir mesaj bırakın

Uzun ve karmaşık bir mesaj bırakmayın. Şunu düşünün: Telesekreterine bıraktığınız her mesaj geri sarılıp analiz için defalarca dinlenebilir. Tonunuz ve seçtiğiniz kelimeler arkadaşlarıyla tartışma konusu olabilir. Bu yüzden feci bir mesaja karşı en iyi savunmanız kısa ve öz olmalı. İsminizle kendinizi tanıtın, sonra da amacınıza gelin. Ulaşılabileceğiniz bir telefon numarası bırakın ama bütün iletişim numaralarınızı, emailinizi, adresinizi vb. bırakmayın – çok çaresiz gözükebilirsiniz.

Başarılı Flört Etmenin Kuralları

Neden flört dünyasına katı telefon kuralları koyduk? Eğer okuduklarınızdan hala ikna olmadıysanız, cevap çok basit: Daha başarılı olmanız için.

Çoğumuz – kadın erkek farketmez – romantik bir ilginin peşindeysek kuralları unutur ve kalbimizi dinleriz. Ancak iyi niyetler bile sayısız cevapsız aramalara ve gurur kırıklığına yol açabilir. Bütün bunlardan kaçınılabilir eğer yukarıdaki ipuçlarını uygularsanız. Çok zaman geçmeden bu sofistike telefon kişiliğiniz onun merakını tetikleyecektir.
 

Benzer konular

Top