'Telefonumu ineğin içinde unuttum'!

Düş

Septik bir KADIN
Özel üye
Yarışma Birincisi
Katılım
20 Şbt 2012
Mesajlar
2,941
Beğeniler
2,705
#1
Küçük bir servete mal olan akıllı telefonlar hayatın her anına eşlik ediyor. Kullanıcı ve telefon arasındaki bu güçlü bağ, kimi zaman komik olaylara sebep olabiliyor. Örneğin ineğinin doğumunda iPhone’unu fener olarak kullanan bir çiftçi, telefonunu ineğin içinde unutması bu hikayelerden sadece biri...

Günümüzde insanları telefonlarından ayırmak mümkün değil. Akıllı telefonu bozulan ya da kaybolan kullanıcılar, çareyi sigorta şirketine başvurmakta buluyor.

Bir sigorta şirketi, internet sitesinde son 12 ayda kendilerine gelen telefon bozulma ya da kaybolma iddialarını yayınladı.

Bildirilen nedenler bir hayli kafa karıştırıcı. Örneğin gemiyle yolculuğa çıkan bir çift, ‘Titanic’ filminin meşhur sahnesini canlandırmaya çalışırken telefonunu suya düşürdüğünü iddia etti.

İngiltere’nin Nottingham şehrinde bir anne, kızının doğum günü pastasını hazırlarken telefonunu hamur karışımına düşürdü. Dalgın anne, sigorta şirketine telefonunun fırındaki ısıya dayanamadığını belirtti. Yine İngiltere’de bir çiftçi, ineğinin doğumu sırasında ışığını kullandığı iPhonu’unu ineğin içinde kaldığını bildirdi.

Daily Mail'in haberine göre, Galler’de köpeğini gezdiren bir kadın ise telefonunun bir kuş tarafından çalındığını iddia etti.

Sigorta şirketi, gelen iddiaları teker teker incelediğini açıkladı. Şirketin açıklamasına göre, birçok garip ve imkansız gözüken sigorta talepleri kabul ediliyor.

Sigorta şirketinin yöneticisi John Lamerton telefon sahiplerine bir tavsiyede de bulundu: “Telefonlarınızı telefon gibi kullanın”.
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,716
Beğeniler
8,968
Takım
GALATASARAY
#2
Biz de olsaydı bu davalar "Yurdum İnsanı" başlığı altında kendimizle dalga geçme potansiyelimiz yine patlama yapardı :)
 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,023
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#3


Anlayamıyorum,insanlar neden bu tür bahaneler üretirler.
Ben bunlara bakıp gülmeli miyim yoksa ağlamalı mıyım.
Vallahi şuraya yorum yapmaya çekiniyorum.
Rüzgargülü,yorumunu ayaklarıyla yazdı falan diye haber çıkar diye.

 

Benzer konular

Top