Temizlikçi Romanı / Franz-Olivier Giesbert

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,868
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
emizlikçi Romanı / Franz-Olivier Giesbert


Temizlikçi, 1949 Wilmington doğumlu gazeteci-yazar Franz-Olivier Giesbert Giesbert'in son eseri... Kitap Doğan Kitap'tan yayınlandı.


29 Ağustos 2011 01:17Katil kurbanlarının evine önceden girerek her yeri çamaşır sularıyla temizlemekte, evleri derleyip toplamakta ve cinayetlerini işledikten sonra hiçbir iz bırakmamakta, hatta kokusu belirlenmesin diye her defasında cinayet mahalline farklı bir koku sıkmaktadır. Kamuoyu katile "Temizlikçi" adını bu yüzden takmıştır. Şehirde rüşvet ve kokuşmuşluğun gölgesinde katili bulmaya çalışan ve olayları aydınlatmak isteyen Dedektif Marie Sastre'ın işi oldukça zor olacaktır."Tempolu, keskin, mizahi, kıpır kıpır ve sürükleyici... Bir şehrin altını köstebekler gibi oyan yozlaşmaya, kıskançlığa, hırsa dair bir roman..." yorumu yapılan Temizlikçi, 1949 Wilmington doğumlu gazeteci-yazar Franz-Olivier Giesbert Giesbert'in son eseri... Yazarın deneme, biyografi alanlarındaki kitaplarının yanı sıra 11 romanı bulunuyor. Kitap Doğan Kitap'tan yayınlandı.
Kitap Hakkında:
Tempolu, keskin, mizahi, kıpır kıpır ve sürükleyici bir polisiye roman…
Marsilya'yı eli kanlı katillerden, hüküm giymemiş suçlulardan temizlemeye kararlı bir seri katil…
Kimilerine göre bir psikopat, kimilerine göre ise bir ölüm meleği…
Kurbanlarını beklerken evlerini topluyor, bir güzel silip süpürüyor ve ardında cesetlerin yanı sıra mis gibi kokan tertemiz evler bırakıyor.
“Ölümsüz” lakaplı mafya babası Charly Garlaban da bu obsesif katilin listesinde. Şimdiye kadar kanundışı bir dünyaya ait olan Garlaban'ın ölümden kurtulmak için tek çaresi kalıyor: Katili yakalamak uğruna polisle işbirliği yapmak.
“Franz-Olivier Giesbert öldürmeye olduğu kadar yaşamaya da kararlı komik, acılı, öfkeli ve hareketli insanlardan meydana gelen bir evreni anlatıyor.”
Le Figaro Littéraire
“Tempolu, keskin, mizahi, kıpır kıpır ve sürükleyici… Bir şehrin altını köstebekler gibi oyan yozlaşmaya, kıskançlığa, hırsa dair bir roman...”
Le Point
Yazar Franz-Olivier Giesbert Hakkında
Franz-Olivier Giesbert 1949'da Wilmington'da doğdu. Gazeteci-yazar Giesbert'in deneme, biyografi alanlarındaki kitaplarının yanı sıra 11 romanı vardır. Yazarın L'Affreux adlı romanı 1992 yılında Académie Française Büyük Roman Ödülü'ne layık görüldü.
 

Benzer konular

Top