Tepenin Ardı'na Ankara'da özel gösterim

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,855
Beğeniler
6,508
Şehir
Seattle.
#1


23 Aralık Pazar günü Büyülü Fener Sineması'nda 19:00 seansında gösterilecek Tepenin Ardı'nın sonrasında Emin Alper, Berk Hakman ve İletişim Yayınları editörlerinden Levent Cantek'le filme dair bir söyleşi yapılacak.

Filmin konusu ise şöyle: Nusret biri uysal diğeri deli fişek iki oğlunu alıp dedelerinin çiftliğine hava değişikliği olsun diye götürür. Zafer askerlik sonrası yaşadığı bunalımla ne kadar içine kapanıksa, kardeşi bir o kadar laf dinlemez, haşarı bir delikanlıdır. Dede Faik ise kendi çiftliğinin çevresinde gezinen keçi sürüleriyle ve özellikle onların sahibi olan çobanlardan şikayetçidir. Çevresinde ne olup biterse onlardan bilmektedir.Nereden geldiği belli olmayan bir silah patlaması ve sonrasında yaşananlar çiftliktekilerin huzurunu büsbütün bozacaktır.


Bir Western filmini andıran atmosferi ve mekan kullanımıyla gerilim dolu bir aile trajedisini anlatan film, sorunlarıyla yüzleşmek yerine bir düşman ve günah keçisi yaratan egemen erkek kültürünü mercek altına alıyor. Yönetmen Emin Alper'in ilk uzun metrajlı işi olan filmin yapımcılığını ise Enis Kostepen ile genç yaşta hayat veda eden Seyfi Teoman üstlenmişti.

Büyülü Fener Sineması Saat: 19:00
Meşrutiyet Cad. Hatay Sok. No:18 Kızılay /ANKARA

 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
Papatya Sinema, Televizyon Dünyası 0

Benzer konular

Top