Terlemek ve faydaları

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,538
Beğeniler
8,005
Şehir
izmir :)
#1
Böbrek taşlarını koruyan ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan terleme, ter bezlerinin içinde bulunan kök hücreler sayesinde yaraları iyileştirici etkiye de sahip.


Terlemek vücudumuzdaki fazla ısıyı dışarı atmanın yoludur. Hepimiz terlemekten şikayet etsek de terleme olmazsa vücudumuz düzgün bir şekilde çalışamaz. İşte terlemenin vücudumuza olan faydaları...

Ter bezleri yaraları iyileştirir:
Yapılan araştırmalar cildimizde bulunan milyonlarca ter bezinin yaraları iyileştiren kök hücreleri de barındırdığını göstermektedir. Uzmanlar ter bezlerinin derinlemesine incelenerek yaraların iyileşmesi yönünde yeni adımlar atılabileceğini belirtti.

Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlıyor:
Terleme sayesinde vücudumuzdaki zehirli maddeler dışarı atılır. Aşırı tuz, kolesterol ve alkol ter yoluyla vücuttan uzaklaştırılır.

Antibiyotik etkisi gösteriyor:
Cildimizde bir yara oluştuğunda ter bezlerinden salgılanan antibiyotik etkili dermcidin gibi maddeler hızlı bir şekilde yaranın üzerindeki bakteri ve virüsleri öldürür.

Böbrek taşlarından koruyor:
Yapılan araştırmalar terleme ile daha fazla sıvı alımına ihtiyaç duyan kişilerin bu sayede böbrek taşlarından da korunduğunu gösteriyor.

Vücudun doğal kliması:
Vücudumuz bulunduğu ortamın sıcaklığına terleyerek ayak uydurur. Spor yaparak ter bezlerinin daha efektif çalışmasını sağlayabilir ve sıcaklık değişimlerine daha kolay uyum sağlayabilirsiniz.
 
Top