Terörist diye vatandaş öldürüldü

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Samsun'un Havza İlçesi'nde dün günvenlik güçlerinin terörist zannedip ateş açması sonucu yaşamını yitiren Gökhan Çetintaş'ın ağabeyi, güvenlik güçlerinin dur ihtarında bulunmadan ateş açtığını söyledi.
Samsun'un, Amasya il sınırındaki Boğaziçi mevkiinde, dün gece meydana gelen ve güvenlik güçlerinin terörist sanıp ateş açması sonucu kardeşi Gökhan Çetintaş'ın öldüğü olayda yakalanan Habib Çetintaş, götürüldüğü Havza İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi. Serbest kaldıktan sonra ilçenin Karşıyaka Mahallesi'ndeki evine giden Gökhan etintaş, dün akşam yaşadıkları dehşet dolu anları anlattı.


Babasının İlçe Kaymakamlık binasındaki çay ocağında çalıştığını belirten Habib Çetintaş, "Paşapınar'ı köyüne kardeşimle birlikte düğüne gittik. Düğün bittikten sonra araba bulamadığımız için evimize yürüyerek dönmek istedik. Jandarma olayın meydana geldiği bölgede teröristlere pusu kurmuş. Bizim haberimiz yoktu. Bize kimse hiç bir 'dur' çağrısında bulunmadı. Birden ateş etmeye başladılar. Kardeşimi iteleyip yere yatırdım. Bende yattım. Sonra bir el havaya ateş ettim. Ama önce jandarma bize ateş etti" dedi.


Oğullarından Gökhan'ın öldüğünü öğrenince çok üzülen 46 yaşındaki Güler Çetintaş da eve dönen oğluHabib'e sarılarak gözyaşı döktü.

Olayda yaşamını yitiren Gökhan Çetintaş'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Havza Devlet Hastanesi'nden elanırak Samsun Gazi Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Cumhuriyet savcısı oğuz Köktan olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini söylerken, operasyona katılan askerler de adliyeye gelerek savcıya ifade vermeye başladı.
 

Benzer konular

Top