THY Kabin Memuru Gülenay Gürbüz İlik Nakli Bekliyor

Paradoks ~

... Elif ...
Katılım
6 Eyl 2011
Mesajlar
5,208
Beğeniler
70
Şehir
Konya
#1
THY Kabin Memuru Gülenay Gürbüz için İlik nakli gerekiyor
İlik Nakli Bekliyen THY Kabin Memuru Gülenay Gürbüz

Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olarak görev yapan ve lösemi tedavisi gören Gülenay Gürbüz’ün bir ay içinde ilik nakli olması gerekiyor. Gülenay Gürbüz ve hem meslektaşı hem eşi olan Umut Elmacı uygun donörün bulunması için yardım bekliyor.

Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olarak görev yaptığı sırada lösemi (kan kanseri) teşhisi konulan Gülenay Gürbüz, hastanede yaşam savaşı veriyor. Gülenay Gürbüz, 5 Eylül’de kendisi gibi THY’de genç ve başarılı kabin memuru olan üniversite aşkı Umut Elmacı ile dünyaevine girdi.

Ancak Gürbüz’ün rüya kadar kısa süren mutluluğu iki gün sonra adeta kabusa döndü. 2011 yılında kanser teşhisi konulduktan sonra kemoterapi tedavisi gören ve hastalığı yenerek yeniden gökyüzüne geri dönen Gürbüz, bir kez daha hastalığının nüksettiği haberiyle yıkıldı.Kayseri’de hemşire annesinin çalıştığı Kayseri Üniversitesi Hastanesi’ne yatırılarak tedavi altına alınan genç kabin memuru için ilik bankalarında bir türlü uygun donör bulunamadı.

Dileyenler THY Sağlık Müdürlüğü’nde kan örneği verebilir.
 

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#2
Allah yardımcısı olsun,insanları duyarlı olmaya davet ediyoruz bu konularda,sürekli yanlış bilgilerle dolduruluyor insanların kafası,ilik verdiklerinde kendilerininde lösemi olacağını düşünen o kadar çok kişi var ki...çaresizce yardım bekleyen o kadar çok hastamız var ki...ne olur daha duyarlı olalım,bu hastalığı yaşayan bilir,her hastalık kötüdür,kanser adar olmasa da...adı bile ürkütürken insanı bunu yaşaynalrı anlamak imkansızdır.ilik vermek çok kolay ve basit bir işlem.

Allah hayırlı şifasını versin.
 

Benzer konular

Top