1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Tırnak batması neden olur

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve ~Esinti~ tarafından 17 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. ~Esinti~

  ~Esinti~ Yoğurda sütü bozuk dediler.Gitti ayran oldu

  Katılım:
  15 Kasım 2015
  Mesajlar:
  648
  Beğenileri:
  1.655
  Ödül Puanları:
  3.330
  Cinsiyet:
  Kadın
  Tırnak batması nedenleri tırnak batması sebepleri tırnak batması neden kaynaklanır tırnak batmasının nedenleri tırnak batmasının sebepleri tırnak batması neden meydana gelir merak edilen tüm bu sorularınızın yanıtları konumuzun devamında.  Günümüzde çok sık rastlanan vakaların başında gelen tırnak batması[​IMG] yaşattığı ağrı şikayeti sebebiyle hastaların en zor atlattığı sorunlardandır aynı zamanda. Tırnak batması nedenleri başında ise tırnağın kenar kısmında yer alan derinin büyümesidir. Gelin tırnak batmasının sebepleri hakkında bilgi edinelim.


  Tırnak batması vakası çok sık rastlanan ve ağrı veren bir durumdur. Tırnağın kenarındaki deri tırnağın üstüne büyür veya tırnak deriye battığı zaman oluşur. Podiatrinin uygulandığı ülkelerde Batık tırnak tedavisini sadece Podiatristler yapabilir. Podiatrist uygun gördüğü durumlarda hastayı Doktora yönlendirir.

  Tırnak batmasının nedenleri:

  Batık tırnak birçok nedenlerden oluşur. Bazen tırnak çok büyük olduğu için oluşur. Bazı kişilerin tırnakları kenarlarından kıvrılır ( Genetik veya Artrit'den kaynaklanır ) bu kişiler batık tırnak için adaylar. Travma[​IMG] ayağı çarpmak veya ayağınızın üstüne basılması gibi şeyler tırnağı derinin içine batmasını sağlar. Sık koşmak[​IMG] yanlış kesim[​IMG] sıkı çorap[​IMG] yada dar sivri burunlu ayakkabılar tırnağın batığına yol açar.
   

Sayfayı Paylaş