1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Tırtıl Oyunu

Konusu 'Yaratıcı Drama ve Etkinlikler' forumundadır ve Hazangülü tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. Hazangülü

  Hazangülü Forum Onuru

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  9.720
  Beğenileri:
  124
  Ödül Puanları:
  4.480
  Banka:
  4.128 ÇTL
  • Isınma:
  Öğretmen çocukların yere oturmasını ister.Çocuklara hepsinin birer tırtıl olduğunu ,ağacın yapraklarında yavaş yavaş verilen yönerge ve ritimlere göre hareket etmeleri söylenir. Çocuklar yavaşça yerde sürünmeye başlarlar.Ve çocuklar istedikleri gibi tırmanma,sürünme vb. hareketler yapar.Daha sonra diğer tırtıllarla karşılaştıkları ve onlarla yan yana gelerek yaprakları kıtır kıtır yiyeceklerini belirten lider ritim aletini hızlandırarak sallar böylece çocuklar arkadaşlarının el,kol ve bacaklarından tutarak kocaman bir tırtıl olmalarını ister.Tüm öğrenciler bir bütün oluşturduktan sonra yaprakları yiyen tırtılın ,çok büyüdüğü söylenir ve etkinlik sona erdirilir.

  • Doğaçlama:çocuklar ile kocaman bir ağaç formu oluşturulur herkes ağacın bir öğesini temsil eder ve sonbaharda bir rüzgar eser yapraklar yavaş yavaş düşmeye başlar. Ağacın iskeleti kalana kadar etkinlik devam eder sonra yerde yatan yapraklar çöpçü tarafından süpürülür.

  • Dinlenme :çocuklarla gerçekleştirilen ağaç ve tırtıl formları hakkında sohbet edilir ve neler hissettikleri sorulur.
   
Benzer Konular
 1. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.322
 2. KıRMıZı
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  678
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  20
  Görüntüleme:
  3.624
 4. -araz-
  Mesaj:
  4
  Görüntüleme:
  967
 5. MeRciMeK
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  629
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş