Titretmeyen Makine, Pentax Optio A30

Katılım
13 Hzr 2006
Mesajlar
3,979
Beğeniler
68
#1
Pentax’ın 10 megapiksellik dijital fotoğraf makinesi Optio A30, yüksek çözünürlüğü ve titremeyi önleyici sisteminin yanı sıra Türkçe menüsüyle dikkati çekiyor.

Yüksek çözünürlük ve keskin fotoğraflar isteyenlere hitap eden 10 megapiksellik Pentax Optio A30, menüsünün Türkçe olmasıyla da kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

İleri düzey amatör fotoğrafçılara hitap eden Optio A30, hafif ve zarif tasarımıyla dikkati çekiyor. 3x optik zuma ve 10 megapiksel çözünürlüğe sahip olan Optio A30’un dikkati çeken özelliklerinin başında “Shake Reduction” (Titreme Giderme) geliyor. Özellikle, zum yapılarak ve düşük objektif hızlarında çekilen fotoğraflarda karşılaşılan bir sorun olan ve makinenin elde titretilmesi sonucu ortaya çıkan bu durum, makine üzerinde otomatik olarak giderilebiliyor. İlgili mekanizma, kamera sarsıntısını tespit ederek buna göre CCD algılayıcıyı yukarı aşağı veya sağa sola hareket ettirmek suretiyle sarsıntı etkisini en aza indiriyor.

Pentax Optio A30 dijital fotoğraf makinesi, objenin aydınlanmasını tespit ederek ışık hassasiyetini de otomatik ayarlayabiliyor. Makinenin diğer teknik özelliklerinden bazıları şöyle sıralanıyor:

· Takvim özelliğiyle fotoğrafların çekim tarihlerine göre izlenebilmesi
· Tarihlendirilmiş klasörler üzerinden görüntü arama ve düzenleme
· Otomatik çekimleri belirleyen “Green Mode”
· 5,4x dijital zum
· Yaklaşık 22 MB dahili bellek
· PictBridge, DPOF, Exif Print ve PRINT Image Matching III desteği
· Li-Ion şarj edilebilir pil
· 36 bit renk derinliği
· Otomatik ve manuel odaklama
· 0,06 m süper makro çekim özelliği
· 130 gr.
 
Top