1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Tokat pahalıya patladı!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve BeReNN tarafından 24 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Kızına tokat atan baba, Yargıtay'ın da onadığı 3 bin lira adli para cezasını taksitle ödedi

Mithatpaşa Mahallesi'nde ikamet eden emekli harita teknikeri Ahmet Yaşar Demirköse'nin (68), 3 yıl önce evde bir münakaşa sırasında kızı Elif'e (31) attığı tokat, pahalıya mal oldu. Eşi Hikmet Demirköse (60) ile birlikte ikamet eden 3 çocuk babası Demirköse, 2008 yılında sözünü dinlemediği gerekçesiyle evinde tartıştığı kızı Elif Karahan'a tokat attı.

Hastaneden, 'Basit tıbbi tedaviyle iyileşir' raporu alan Elif Karahan, ertesi gün babası hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Zonguldak 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi'nde 25 Kasım 2008'de sonuçlanan davada Demirköse'ye, 3 bin lira adli para cezası verildi. Demirköse, karara itiraz ederek Yargıtay'a başvurdu. Ancak Yargıtay 2'nci Ceza Dairesi de mahkemenin kararını onadı. Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı, Yargıtay'ın kararı üzerine Demirköse'ye, 'para cezasını ödeme emri' çıkardı.

Adliye çıkışı gazetecilerin sorusunu cevaplandıran Demirköse, "Bundan 3 yıl önce evdeki bir münakaşadan dolayı kızıma bir tokat atmıştım. Hemen beni şikâyet etti. Karakolda verdiğim ifadeyi mahkemede de verdim. Hakim 3 bin TL adli para cezasına mahkum etti. Temyiz'e gönderdim. Yargıtay'dan da 3 yıl sonra tasdik oldu, aynı ceza geldi. Ben de bunu ödemeye başladım. Bugün 3. taksitini ödedim. Ama ödemek için çektiğim sıkıntıyı bir Allah bilir bir ben bilirim. Ben emekliyim, sağdan soldan tedarik ettik, borç aldık, ödedik. Ben bu cezayı hak etmemiştim ama Avrupa Uyum Yasaları çerçevesinde kanun böyleymiş. Bir baba, hayatı boyunca 30 yaşına gelmiş kızına tokat atamıyormuş. Artık yapacak bir şeyimiz yok." dedi.

HAKİME KIZINI DÖVMEYEN DİZİNİ DÖVER SÖZÜNÜ HATIRLATMIŞ

Hakime bir Türk atasözünü hatırlattığını aktaran Baba Demirköse, "Ben cezayı yediğimde, sayın hakime de söyledim. Kızını dövmeyen dizini döver diye atalarımızın bir sözü vardır. Acaba bunlar yanlış mı söylediler bu sözü diye düşünüyorum. Yapacak bir şeyimiz kalmadı." diye konuştu.

EVLENEN KIZIMA MADDİ MANEVİ YARDIMCI OLUYORUM

Her şeye rağmen, şu an evli olan kızına maddi ve manevi destek verdiklerini anlatan baba, yaşadıkları dramı şu sözlerle dile getirdi: "Şu anda kızımla aram iyi. Arada sırada geliyor. Kendisi evlendi, Alaplı ilçesinde oturuyor. Bu olaydan dolayı vicdanı rahatsız oldu mu olmadı mı bilmiyorum. Vicdanı bilir. Yine biz ona gerek maddi gerekse manevi yönden annesiyle birlikte yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama ana-babanın ruhu bu, evlat ruhu da o işte. Takdir kamuoyunun."

2. patik

patik Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    3.080
    Meslek:
    Hemşire
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    512 ÇTL
    İç meseleyi bilemem ama bu biraz fazla mı ne?

Sayfayı Paylaş