Toplu...

Katılım
17 Mrt 2009
Mesajlar
3,065
Beğeniler
29
Şehir
Cadilar FAN Klüp
#1
Türkçemizde öyle kelimeler vardır ki ne çok anlam barındırırlar içlerinde ..İşte yine öyle bir kelime TOPLU...;) bu kelimeyi duyunca sizin ne anladığınızı merak ediyorum..:D
 

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Ksm 2008
Mesajlar
5,523
Beğeniler
57
Şehir
Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
#3
Yanında top bulunduran.
Yada bir topluluk olarak.
Senini dediğin gibide duruma göre dağınık olmayan,düzenlenmiş bir oda, dolap, masaüstü vs.de anlarım.Yani kelimenin gelişine göre bu dediklerimin hepsini anlarım.
Birşey daha anlarım ama o söylenmez aile var.:P:)
 

e-PaCk

Forum Gururu
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
2,953
Beğeniler
46
#7
milletçe fesatız efendim ya da milletçe sırf biz fesat olalım diye çabalıyor tüm millet. üç noktasız toplu olsaydı aklıma içine top kaçmış adam bile gelebilirdi şayet, fak'at gayet tamlamanın tamlanılacak kısmı gibi durmakta. amma ve lakin ben var hala anlamamak yukarıdaki diyalogları. biri biri desin diye yazmış öbürü öbürsükü desin diye beklemiş biri olan diğeri öbürsükü olan öbürü söylesin diye cirit atmış falan. sonuç ne koca bir hiç?
kısaca okuduğumuzu anlayalım yaparsak toplu neymiş?
içinde bir çok anlam bulunduran aynı zamanda şişman ve dağınık olmayan elinde topu olan adam anlamlarına gelen eften püften bir kelimeymiş. ne karın ağrısıymışsın sen toplu. sayın okuyucudan çok özür diliyorum bir mesaj da ben yazdım ama hala ne hatice var ne netice. tabularımız varken toplularımız neyimize efendim.
 
Katılım
31 Ekm 2009
Mesajlar
495
Beğeniler
3
Yaş
36
Şehir
Ankara
#10
Lisede sınıf arkadaşlarımın sıkça yaptığı esprinin baş muhattabı olan kelimedir kendisi:

Geçen gün toplu fotoğraf çektiricektik seni bulamadık biz de topsuz çektirdik :P
 
Top