Toplumsal Şiddet Aileden Başlar

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1
Toplumsal şiddet küçük yaşta aileden başlar ve genetikbir hastalık gibidir. Evladını döverek öldüren bir babaya nasıl kıydın evladına diye sorulduğunda babanın açıklaması tüyler ürperticidir. Kendimi bildim bileli babam küçük bir suçumda dahi döverdi kimbilir belkide başımı okşasaydı bugün kızım hayatta olacaktı. İnsanlar görmedikleri yaşamadıkları birşeyi nasıl çevrelerine yaşatabilirler ki? Bugün çok sayıda baba çocuğunun başını bir kez bile okşamamıstır. Sebebi sorulduğunda bizim zamanımızda diye başlıyan ailesinden gördüğü yakınlığı anlatırlar. aile sevgisinden uzak şiddet içerikli bir aileden yetişen bir evlat topluma ne faydası dokunabilir bu insandan beklentilerimiz neler olabilir ki? Babadan oğula aşılanan şiddet eğilimi giderek büyür ve toplumsal şiddetin temelini oluşturur.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#2
Özellikle erkek çocuklarımızı "aslan oğlum" diye severiz.Onun çocukça şiddetini hoşgörürüz ama o çocuk büyüdüğü zaman onunla birlikte içindeki şiddetinde büyüdüğünü farketmeyiz.Onun için annelere özellikle biz annelere büyük görevler düşüyor.

Birde şu var evde ne kadar çocuğuna bir çok şeyi vermeye çalışırsan çalış arkadaş çevresi çok etkiliyor deyişimler oluyor.Bu durumda birey olarak değil toplum olarak bir olunmalı.Ve dikkat ettiyseniz suçluların geçmişinden gelen onarılmaz izler var.Bir yerde patlak verince zararı topluma oluyor.
 

Benzer konular

Top