1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Toprak Ağasına 9 Yaşında Kız

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Papatya tarafından 10 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.753
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.885 ÇTL

Pakistan'ın orta kesimindeki Pencap'ta 9 yaşındaki bir kız çocuğunun ailesi tarafından toprak ağasına tazminat olarak verilmesine polisler engel oldu.

Polis şefi Muhammed Halid, kızlarını toprak ağasına vermek isteyen aile reisi baba ile nüfuzlu toprak ağasının gözaltına alındığını söyledi.

Polis, kız çocuğunun tazminat olarak verilmesinde rolü olan köy konseyinden dört kişinin de gözaltına alındığını belirtti.

Mağdur kızın devlet korumasına alındığı bildirildi.

BİR KIZ DA ASİTLE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Pakistan'da 15 yaşındaki kızlarını asitle öldürdükleri için tutuklanan çift, genç kızları bir delikanlıya baktığı için bunu yaptıklarını söyledi.

Annesi, bu olay için rahatça 'Kaderi böyleymiş' dedi. Saldırı Keşmir'in güneyindeki Kotli ilçesinin ücra bir köyünde meydana geldi. Polis olayı ailenin en büyük kızının ifadesi üzerine öğrendi.

BABA DÖVERKEN ANNE ASİT GETİRDİ

Baba, kızını evin içine çekerek dövmeye başladığını, bu arada annenin, elinde bir litre asitle geldiğini söylüyor. Annesi Zahin'e göre Anuşa "Bilerek yapmadım. Bir daha bakmam." demiş, ama artık çok geçmiş. "Ben o sırada asiti atmıştım. Böyle ölmek kaderinde varmış." diyor anne Zahin.

Adının Anuşa olduğu bildirilen kurban, vücudunun yüzde 60′ında yanıklarla bulundu. Babası Muhammed Zafer, olayı şöyle anlattı: "Motosikletle bir delikanlı geldi. Anuşa iki kere dönüp ona baktı. Daha önce de demiştim bakma diye, yanlış diye. İnsanlar bizim hakkımızda konuşuyorlar, çünkü büyük kızımız da aynı şeyi yapıyor."

Sayfayı Paylaş