1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Toza Sor (yorumlarım)

Konusu 'Edebiyat / Kitap' forumundadır ve dderya tarafından 11 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.483
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    213 ÇTL
    Bu kitabı erkeklere, kalbi olmayan erkeklere hiç ama hiç tavsiye etmiyorum !

Çünkü öyle naif, yumuşak, renkli bir şiir gibi akıp giden; yüreğinizin derinliklerine dokunabilen, kuş tüyüyle duygularınızı okşayan harika bir şeydi Toza Sor…
    Kitabın ana karakteri bir erkek, fakat günümüz dünyasında ve böylesi bir modernitenin, medyanın bizlere zorla kabul ettirdiği tabuların ve normların etkisinde kalmış, kadını cinsel obje olarak her yerde kullanan günümüz modernitesine kapılıp gitmiş hiçbir erkek tek sözcüğünü bile algılayamaz bu kitabın, bu her biri hazineler kadar değerli cümlelerin altından kalkamaz.

Hastalıklı bir aşk, sonu belirsiz sonlar, aslında hiç bitmeyen bitişler…şu anda kelimelere dökemeyeceğim harikuladelikte bir kitaptı Toza Sor.

Güzel bulduğum birkaç satırı da paylaşmak istiyorum:

…ve gece çökecekti ve gençliğimin tez canlılığı ile terk ettiğim kaptanlarım denizimin kıyılarından alınmış yağlar süreceklerdi hislerime…

…Etrafımda döndüm ve Camilla’nın yatağımda bıraktığı izi gördüm, kalçalarının ve bacaklarının şekli mavi ipek yatak örtüsüne çıkmıştı. Sammy’i unuttum ve arzudan delirmiş bir halde dizlerimin üstüne çöküp Camilla’nın yatakta bıraktığı izi öpmeye başladım. Camilla, seni seviyorum ! ve o duyguyu yıpratıp hiçliğe dönüştürdükten sonra kendimden iğrenerek ayağa kalktım.
    Ah, Camilla, yitik kız ! Uzun parmaklarını aç ve yorgun ruhumu geri ver. Ağzınla öp beni çünkü açım Meksika ekmeğine. Burun deliklerime yitik kentlerin kokusunu üfle ve ellerim unutulmuş bir güney sahilini andıran beyaz gerdanında ölmeme izin ver.
    Şu uykusuz gözlerimdeki özlemi al ve bir güz tarlasında uçuşan kırlangıçları besle onunla çünkü seni seviyorum, Camilla, ve adın dönmeyen sevgilisi için son nefesini verirken gülümseyen cesur prensesin adı kadar kutsal.

SAHRA_BUSE, cemree, _nehir_ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.325
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.715 ÇTL
    Enteresan bir ismi var kitabın. Tanıtımı da öyle olmuş. :)

dderya bunu beğendi.
  3. _nehir_
    Avare

_nehir_ Schrödinger'in Kedisi ♕ Özel üye

Beğenileri:
    4.243
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    827 ÇTL
    Acıyla mizah iç içe, duygusallaşırken kesinlikle arabeske bağlamıyor, şahane bir dengede götürmüş yazar. Bayılmıştım ben iki kere okudum, filmini de izledim ama aynı tadı vermedi tabii..

dderya bunu beğendi.
  4. dderya
    Ayyaş

Beğenileri:
    7.483
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Banka:
    213 ÇTL
    Neresi enteresanmış tanıtımımın @YoRuMSuZ :D genelleme yapmadım bak sadece 'kalbi olmayan erkekler' dedim iste:P

Filmi oldugunu bilmiyordum nehircim ama izlersem kesin büyüsü bozulacak kitabin ..

_nehir_ bunu beğendi.
  5. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.325
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.715 ÇTL
    Şurası :D

6. dderya
    Ayyaş

Beğenileri:
    7.483
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Banka:
    213 ÇTL
    Tamam kabul sert olmuş biraz :D

7. OBir
    Zevzek

OBir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    600
    Ödül Puanları:
    2.230
    Banka:
    1.564 ÇTL
    Kitaptan haberdarım. Okunabilir nitelikte. Tanıtımı beğendim, teşekkürler.

dderya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş