1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Trt'den Leyla İle Mecnun kararı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Aries tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Aries

Aries Katılımcı

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Öğrenci Filan
    Yer:
    İstanbuL
    Banka:
    4 ÇTL
    Yapımcılığını Eflatun Film'in üstlendiği TRT 1'in fenomen dizisi Leyla ile Mecnun'un akıbeti merak konusu...

Leyla ile Mecnun ekibi mayıs ayı sonunda patlayan Gezi eylemlerine destek verince TRT yönetiminin diziyi yayından kaldırma kararı aldığı gündeme gelmişti.Dizinin fanları bu gelişme üzerine sosyal medyada imza kampanyası başlattı ve projenin başka bir kanala transfer olmasını istedi.
    Onur Ünlü Genel Müdür ile görüştü
    Ancak TRT yetkilisi dizinin henüz gözden çıkarılmadığını açıkladı.Bayram öncesi dizinin yapımcısı Onur Ünlü'yü bizzat TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in görüşmeye çağırdığını belirten yetkili, "TRT Leyla ile Mecnun'u henüz gözden çıkarmış değil. Genel müdürümüz bizzat kendisi çağırıp Onur Ünlü ile 2 saatlik bir görüşme yaptı.Dizi sosyal medyada ve özellikle internette çok izleniyor ancak dizinin reytingleri düşük. Bununla beraber maliyet çok yüksek. Şu an elimizde 105 bölüm var.Zaten dizinin tekrarlarını yayınlamaya başlasak 3 yıl sürer.Genel müdürümüz bu nedenle dizinin aynı zamanda reyting de alan bir yapıma dönüşebilmesi için Eflatun Film ekibinden yeni fikirler beklediğini söyledi.Bu nedenle Onur Ünlü ile yakın bir tarihte tekrar bir araya gelmeye karar verdiler ve bu son görüşmeye göre dizinin geleceği netlik kazanacak" dedi.Dizi yaz başında 103. bölümde sezon finali yapmıştı.

2. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    diziyi trtden alıp adam akıllı bir kanala vermeliler,yandaşlığın bu kadarına pes.

3. zuğaşi_bere

zuğaşi_bere Katılımcı

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    5 ÇTL
    bu olaya bile ne kadar ideolojik bakıyorsunuz pess.

4. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    ben bakmıyorum siz bakmışsınız,yandaş olan tv,eyleme oyuncular giti diye diziyi yayından kaldırmayla insanları tehdit ediyor,buyursun etsin mi diyelim ?ne kadar acizleşmedir bu davranış farkında değilsinizdir belki ama sırf yandaş olduklrı için hiç izlenmeyip yıllarca devam eden dizilerin varolduğu bir ülkede yaşıyorsunuz.bu arada diziyi hiç bilmiyorum.

5. Püsküllü Huni

Püsküllü Huni Katılımcı

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    terete bu kez saçmaladı.

6. zuğaşi_bere

zuğaşi_bere Katılımcı

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    5 ÇTL
    kanal zaten devlet kanalı yandaş demeniz abes zaten. bu diziyi kaldırır kaldırmaz trt o onların sorunu kaldı ki kaldırılmadı haftaya tekrar görüşecekler ve belki kaldırılmayacak o zaman bakalım siz ne diyeceksiniz acaba.
    ayrıca daha önce kendi kanalını eleştiren yorumlar vardı dizide buna rağmen devam etti dizi tam 103 bölüm bunu özel kanallarda yapsa ertesi gün kapının önüne konulurlardı yorum yaparken ideolojik bir görüşten ziyade objektif olmanızda fayda var.

7. Aries

Aries Katılımcı

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Öğrenci Filan
    Yer:
    İstanbuL
    Banka:
    4 ÇTL
    basın iktidarda olan partinin elinde dizinin kapatılma nedeni taksim eylemlerine destek veren mesajlar vermesi.İnsanlar tarihi geçmiş biber gazları felç eden portakal gazlarıyla boğmaya çalışılırken halka penguen belgeseli izletmek veya redhack sol örgütünün twitter da yazılarını takip ettiği için 9 ay hapis yatıp terörist damgası yiyen gençler gibi aynı zihniyet doğal olaylar

8. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    DİZİYİ HİÇ BİLMEM. ne güzel demişsiniz diğer kanallarda olsa kapıya koyarlardı 2. bölümde 103 bölüm yayınladığı diziyi sırf siyasi görüş belirtti diye bitirmektir burda yanlış olan.terete yanlış yapıyor diyorum ben,devlet televizyonu ayrı,hükümet televizyonu ayrı şeydir.kaldırılsa da benim i,çin bir anlam ifade etmez ben izlemiyorum...pbjektif olduğum için terete acizlik yapıyor diyorum.

9. zuğaşi_bere

zuğaşi_bere Katılımcı

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    5 ÇTL
    objektif olduğunuzu söylemenizin hiç bir ehemniyeti yok bence yorumunuzda yanlı bir izlenim oluşuyor bende dizi halen bitirilmemiş ayrıca başka bölümlerdede trt yi eleştirmişti ona rağmen devam etti dizi bunu kaçırıyorsunuz hep.

10. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    dizi devam etti veya etmedi sorun o değil ah bir anlasanız veya anlatabilsem,sorun dizinin kaldırılacağını eylem yüzünden kaldırılacağının söylenmesinde.

Sayfayı Paylaş