1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

tsantsa

Konusu 'CerezSÖZLÜK' forumundadır ve dderya tarafından 2 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.518
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    91 ÇTL
    Güney Amerika'da yaşayan Jibarolarda özel işlemlerle portakal kadar küçültülen düşman kafasına verilen ad.
    Düşmanlarının başını keserek tsantsa denilen savaş hatıraları yapmak, Jivarolar arasında çok yaygın bir gelenekti. Bütün kemikleri çıkarıldıktan ve derisi yüzüldükten sonra çeşitli bitkilerle birlikte suda kaynatılan kafatası kızgın taşlar arasında sıkıştırılırdı. Böylece kafatası, saçları bozulmadan, bir portakal kadar küçültülürdü, Tsantsanın, sahibine sihirli bir kuvvet verdiğine inanılırdı ve bir Jivaro ne kadar çok kafatası küçültmüşse o kadar itibar kazanırdı. ayrıca intikam için ruhun geri dönememesi için gözleri ve ağzı dikilirdi.
    [​IMG][​IMG]

2. CeBuR
    Keyifli

CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    valla kokoş kardeşim bu konu beni aşar aklıma kazıklı voyvoda geldi oda eflakta milleti kazığa geçirirdi sonu fatih sultan mehmet han onun kafasını böyle kazığa geçirdi tüm osmanlıyı dolaştırdı .

jony deep not :) resimlerden fark ettim hepsi uzun saçlı kanımca bir mahalle kadın kavgasından kalanlar bunlar

3. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.518
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    91 ÇTL
    garip bir şekilde, benim çok hoşuma gitti bu kafalar:)
    takı tasarımcısı bir tanıdığımla konuşup, bunların en korkunç hallerini kolye yapmasını istemeyi düşünüyorum. Böyle groteskler acayip çekiyor beni.

Sayfayı Paylaş