1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Tüm LYS’lere girmek avantajlı mı?

Konusu 'Sınavlar Tarihleri ve Duyuruları' forumundadır ve dderya tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.184
  Beğenileri:
  7.984
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  126 ÇTL
  Tüm LYS’lere girmenin yasal olarak hiçbir engel yoktur. Yeter ki YGS’de barajı en az bir puan türünde 180 barajını geçilmiş olsun.

  Ancak öğrenci 3,4 hatta 5 LYS’ye de katılmak istiyorsa geleceği ile ilgili kararlarını henüz vermemiş bir aday olarak değerlendirilir.

  Teorik olarak tüm sınavlara katılmak mümkünken hazırlanma ve üstün başarı gösterme pratiğine göre tavsiyemiz en fazla 2 veya 3 LYS’ye katılmaları yönünde olacaktır.

  Sınav sürecinde sorulara yoğunlaşma sürecinin en üst düzeyde olabilmesi ve tercih edilen alandan yüksek puanın gelmesi için ÖSYM’nin de tavsiye ettiği 2 farklı LYS’ ye girmek daha isabetli olacaktır.

  Aksi halde adaylar için sınav ve hazırlık sürecinde farklı testlere yoğunlaşma dikkat sürecini azaltacak ve asıl gösterilmesi gereken başarıya da ulaşmak zorlaşacaktır.
   

Sayfayı Paylaş