1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Tüm Zamanların En Korkunç 5 Filmi

Konusu 'Sinema, Televizyon Dünyası' forumundadır ve LoSt_LoVe tarafından 30 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    İngiltere’de yapılan bir araştırmada “The Exorcist” (Şeytan) tüm zamanların en korkutucu filmi seçildi. The Exorcist’in ardından Jack Nicholson’a şöhret kapısını açan 1980 yapımı “The Shining” ikinci 1978 yapımı “Halloween” üçüncü oldu.

İngiliz müzik şirketi HMV’nin internet sitesi “hmv.com” tüm zamanların en korkunç 5 filmini seçti.

Yönetmenliğini William Friedkin’in yaptığı 1973 yapımı “The Exorcist” (Şeytan) ‘korkunç’ kategorisinde birinci oldu. Başrolünü Linda Blair’in oynadığı filmin çekimleri sırasında da ilginç olaylar meydana gelmişti. Filmin çekimleri sırasında 2 kere set yanmış ışıkçı ve görüntü asistanı ölmüş 3 tane figüran kalp krizi geçirmiş başrol oyuncusu Regan’ı canlandıran Blair yataktan düşerek kolunu kırmış ve kostümler çalınmıştı.

Sıralama şöyle:

1- THE EXORCIST - ŞEYTAN (1973)

Birbiri ardına korkunç sahnelerin yer aldığı ve William Friedkin’in hikayesinden çekilen ve çekildiği zaman için yeni ve özel efektlerle çekilen film birinci sırada yer aldı. Daha sonra çekilen ve daha şiddetli ve kanlı olan filmlere rağmen “The Exorcist”in gücü çok daha büyük.

2- THE SHINING - CİNNET (1980)

Jack Nickolson başrolünü oynadığı filmde Jack Torrance ailesiyle birlikte bir otelin kapıcılığını üstlenir kendisinden önce otelin kapıcılığını üstlenen kişinin hayaletiyle karşılaşmasıyla birlikte delirmeye başlar. Kanlı ve şiddetli bir film olmamasına rağmen Stanley Kubrick “The Shining”i tüm zamanların en korkunç filmlerinden birisi olmasını sağladı.

3- HALLOWEEN (1978)

John Carpenter’ın yönetmenliğini yaptığı filmde bir doktor görev yaptığı hastaneden kaçan psikoz etkisindeki ve kız kardeşini öldüren bir katili bulmaya çalışmaktadır. Başrolünü Jamie Lee Curtis’in üstlendiği Halloween’de filmin temposu karakterlerin izleyiciler tarafından özümsenmesi için yavaş ilerlemekte böylece şiddet sahneleri daha etkili hissedilmektedir.

4- A NIGHTMARE ON ELM STREET - ELM SOKAĞI KABUSU (1984)
    Pek çok insan için Freddy Krueger’ın çirkin ve erimiş yüzü ve bıçaklı parmakları 1980’lerin en büyük fenomenlerinden birisi oldu. Wes Craven’ın yönettiği filmde Freddy karakteri genel olarak kabusların bir ürünü bir katilin hayaleti olarak karşımıza çıkıyor. Freddy’nin geri dönme sebebi ise kendisini yasal olamayan şekilde öldüren ailelerin çocuklarını öldürmek.

5- RING - HALKA (1998)

Japon filmi olan Ringu’da bir gazeteci bir kişinin gizemli bir video kasedi izlemesinden sonra bir hafta içinde ölmesiyle sonuçlanan olayı araştırır. Gore Verbinski 2002 yılında filmin başrolünde Naomi Watts’ın oynadığı Amerikan versiyonunu çekmişti.

Kaynak: ntvmsnbc.com

patik bunu beğendi.
  2. MRMİC

MRMİC Uzman

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    238 ÇTL
    Hepside birbirinden güzeldi..

3. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
  4. YounG_MaN

YounG_MaN Usta

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    evet doğru secim yapmışlar ama bunları anlaya bilmek için izlemeyenlere tavsiye edilebilecek filimler arasında geliyor şiddetle tavsiye edilir

5. Gülsüm

Gülsüm Katılımcı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Bayındır
    Banka:
    5 ÇTL
    Bence çok korkunca benziyolar.İzlemedim ama yazısını okudum.Ama izlemekte isterdim.

6. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.486
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    219 ÇTL
    ne denilir ki, kendim ariyorum belamı (korkuyuuuuuuu) :D

7. Katip
    Hoşgörülü

Katip Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    2.395
    Ödül Puanları:
    5.580
    Meslek:
    ?
    Yer:
    Uzaklarda ...
    Banka:
    91 ÇTL
    Korkutmayın çocukları :-)

8. buhurdan
    Buhranda

buhurdan Usta

Beğenileri:
    380
    Ödül Puanları:
    1.480
    Banka:
    6 ÇTL
    halloween izlediğim en saçma filmlerden biriydi :D

9. patik

patik Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    3.080
    Meslek:
    Hemşire
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    512 ÇTL
    1 ile 3 ü izlemedim ama hemen sırlamaya koydum. Cinnet'teki oyunculuğa bayılmıştım.

Sayfayı Paylaş