1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Türk Filmleri Santiago'da Gösterime Giriyor (Özel)

Konusu 'Gerekli Bilgiler' forumundadır ve arz-ı hal tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. arz-ı hal

  arz-ı hal şşşşştttttttt Özel üye

  Katılım:
  29 Kasım 2011
  Mesajlar:
  9.004
  Beğenileri:
  559
  Ödül Puanları:
  5.980
  Meslek:
  artık sadece eş ve anne
  Yer:
  Beşitaş'ın tam ortası
  Banka:
  4.207 ÇTL
  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Televizyon Film Yapımcıları Birliği (TESİYAP)'ın önderliğinde gerçekleşen 'Semana del cine turco en Santiago' film festivali Şili'nin Santiago şehrinde başladı.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TESİYAP'ın ortak çalışmaları ile Türkiye'den efsane sinema yönetmenlerinin filmleri Şili'nin Santiago şehrinde gösterime girdi. Festival henüz 2. gününde olmasına rağmen Türk sinemasına ilginin büyük olduğunu belirtildi.

  Türkiye'den Semih Kaplanoğlu, Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Derviş Zaim ve birçok ünlü yönetmenin filmleri Santiago'lu izleyiciler tarafından izlenmeye başlandı. Festivale katılan filmler arasında, Semih Kaplanoğlu'nun 'Bal', Nuri Bilge Ceylan'ın 'Uzak', Zeki Demirkubuz'un 'Kader', Pelin Esmer'in '11'e 10 kala', Derviş Zaim'in 'Cenneti Beklerken' isimli filmleri ve daha birçok Türk filmi yer alıyor.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle tasarımcı Hamza Aytaç tarafından tasarlanmış özel bir kitap da festivale gelen sinema sevenlere hediye ediliyor. Kitapda Türk yönetmenlerin ve filmlerinin hikayeleri İspanyolca ve Türkçe olarak anlatılıyor. Festivalin 15 Ekim 2012'ye kadar devam edeceği belirtildi.
   

Sayfayı Paylaş