1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Türk Loydu

Konusu 'Ekonomi' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. KıRMıZı

  KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  27.249
  Beğenileri:
  7.058
  Ödül Puanları:
  11.580
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Karmaşıkkk
  Yer:
  TÜRKİYE
  Banka:
  6.355 ÇTL
  Loyd Nedir?

  17. yüzyılda yaşamış bir ingiliz kıraathane sahibi olan Edward Lloyd; müşteri beklentilerini sezinlemiş, buna paralel olarak müşterileri kahvesine çekmek için, kahvesinde bir köşede gemi ve yük sahiplerinin, sigortacılar ve gemi adamlarının gemiler ile ilgili bilgilerini sergilemiştir. 1688'de Edward Lloyd'un önderliğinde gemi yapımcıları ve sigortacıları bir birlik oluşturmuşlardır. Daha sonra can, mal ve çevre ve üçüncü tarafların güvenliğinin sağlanması amacı ile gemilerle ilgili kurallar oluşturan denetim kuruluşları, kara endüstirinde faaliyet yürüten kuruluşlar ile sigorta kuruluşları başta olmak üzere, Loyd adı altında faaliyetlerine başlamışlardır. Günümüzde her ülkede vakıf kuruluşu olarak oluşturulan tarafsız, bağımsız, uzman denetim kuruluşlarına Loyd adı verilmektedir.  Türk Loydu Nedir?

  Gemi klaslama, sertifikalandırma ve belgelendirme faaliyetlerinde bulunan tarafsız, bağımsız ulusal bir vakıf kuruluşudur. 1962 yılında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası ve Reasürans Şirketleri Birliği ile diğer ilgili kuruluşların katkıları ile dünyadaki benzerlerinde olduğu gibi ülkemizde de Türk Loydu adı ile kurulmuştur. Faaliyetlerini vakıf statüsünde yürütmekte olup, hiç bir yabancı kuruluşun Türkiye temsilcisi vb. olmayıp tamamen ulusal bir kuruluştur.
   

Sayfayı Paylaş