1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Türkçe öğretmenlerinin ATATÜRK'E Saygı Telgrafı

Konusu 'Hayatından Kesitler' forumundadır ve wien06 tarafından 5 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    TÜRKÇE ÖĞRETMENLERİNİN TELGRAFI

Reisicumhur Gazi Mustafa Kemal Hazretleri'ne

İnkılâp Türkiye'sini kuran Büyük Dâhi'nin medeniyet ve kültürümüzün dönüm noktasını teşkil eden Harf ve Dil İnkılâbımızın bütün icaplarını mekteplerde tamamen tatbik edebilmek çarelerini aramak için bugün Ankara'da toplanan bütün memleket Türkçe muallimleri ilk vazife olarak kalblerinden gelen en derin tazimlerinin Büyük Kurtarıcı'ya iblâğı şerefini bendenize tevdi ettiler. En büyük tazimlerimizle arza müsaraat eylerim, Efendim Hazretleri.

2.8.1930
    Maarif Vekili
    Cemal Hüsnü

(Cumhuriyet : 3.8.1930, s.3)

Dolmabahçe Sarayı önünde öğrenci Mustafa ve öğretmenine iltifatı - 19 Eylül 1930

TÜRKÇE ÖĞRETMENLERİNE TEŞEKKÜRÜ

Maarif Vekili Cemal Hüsnü Beyefendi'ye

C. Ankara'da toplanan Türkçe muallimlerimizin iblağ buyurulan hislerinden mütehassis oldum. Pek yüksek ve vatanî vazifelerinde muvaffakiyet temenni ederim, efendim.

3.8.1930
    Reisicumhur
    Gazi M. Kemal

(Cumhuriyet : 6.8.1930, s.3)

Sayfayı Paylaş